• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Croin - напреднал
Предстои ми за пръв път да се сблъскам с плоча над земята... Та ако някой може да ми даде няколко насоки бих бил доста благодарен.
resistbody - майстор
Греди 2-на скара на метални подпори, после чернилка отгоре.. Снимките са в процес на работа, укрепва се по-яко отдолу... 2бр подпори на квадрат грубо..
Прикачен файл:
viber_image_2021-10-09_21-47-40-192.jpg
Прикачен файл:
viber_image_2021-10-09_21-46-29-043.jpg
Прикачен файл:
viber_image_2021-11-12_21-42-48-957.jpg
Croin - напреднал
ср яну 05, 2022 8:43 pmresistbody написа:
Греди 2-на скара на метални подпори, после чернилка отгоре.. Снимките са в процес на работа, укрепва се по-яко отдолу... 2бр подпори на квадрат грубо..
viber_image_2021-10-09_21-47-40-192.jpg
viber_image_2021-10-09_21-46-29-043.jpg
viber_image_2021-11-12_21-42-48-957.jpg
Принципно аз строя като един майстор ми казва какво кога да правя. И ми каза, че 26 бр. греди 10/10см на 4м ще стигнат за цялата плоча, която е 80м². Според Вас ще стигнат ли? Къщата де състои от 4 стаи - 3 малки спални 3х3м, 1 баня 3,35х2,40 и една голяма стая 8х3,35.

А подпорите и платната ще са под нам, само гредите е по - удачно да си ги купя, а после да ги прехвърля на покрива.

Опитвам се да събера възможно най - много информация, за да не ставам досаден и да звъня през час..
resistbody - майстор
Няма да стигнат до никъде, аз взех 150 и използвах около 135 за 174кв.м.. гредова ли е плочата ?
Утре ще ти направя снимки на помещенията които не са декофрирани още
BLUEPUPIL - майстор
+ хоризонтално укрепване.
resistbody - майстор
27 греди са ми отишли само на хола 5х8
Croin - напреднал
пет яну 07, 2022 11:05 amBLUEPUPIL написа:
+ хоризонтално укрепване.
Успях да придобия представа как ще стане... Просто не трябва да пестя ресурси.
resistbody - майстор
пет яну 07, 2022 4:42 pmCroin написа:
пет яну 07, 2022 11:05 amBLUEPUPIL написа:
+ хоризонтално укрепване.
Успях да придобия представа как ще стане... Просто не трябва да пестя ресурси.
Мога да ти дам акъл, да правиш горната скара със ребра по на често, а не с греди като мен, и ще може да ги ползваш за покрива... но занай че се нарушават при рекофрирането ако са ковани .. аз ковах малко повечко пирони и сега гледам зор с декофрирането.. хубавото е че платната и подпорите са си мой и не бързам, вече минаха 60 дни и още не съм декофрирал нацяло..



Днес ходих да видя строежа на един съсед, там работят с докита и подпират доста по-нарядко.. ако работиш с греди подпирай яко, за да не ти висне плочата или по-лошо...


БЛу, хоризонтално укрепава не имаш предвид за външния кофраж ли ? Не разбирам от точните термни... външния го спъваме долу с греди и шпани, горе с кофражна тел и 10см пирон към долния кофраж...


Прикачен файл:
хол.jpg

Това ми е хола като половината не е декофрирана скарата... Ако е гредова конструкцията, виж на една от снимките се вижда как се стяга гредата в долния край със шпани и арматура..
Може да ме питаш всичко на лични за по подробни обяснения...
Virtex - майстор
пет яну 07, 2022 7:22 pmresistbody написа:
...
Последната снимка така ли е изливана плочата или е имало допълнителни елементи ?

Малко слабо ми се вижда, затова питам, макар и да е свършило работа :)
resistbody - майстор
нед яну 09, 2022 10:32 pmVirtex написа:
пет яну 07, 2022 7:22 pmresistbody написа:
...
Последната снимка така ли е изливана плочата или е имало допълнителни елементи ?

Малко слабо ми се вижда, затова питам, макар и да е свършило работа :)
Това е в процес на декофриране вече.. днес я декофрирах тази стая нацяло.. за 160.кв.м над 300 подпори, имах 80 лични + 70 от приятел + 80 под наем + 70-80 валки пак налични... ще снимам на горната плоча или ако намеря снимка с всички подпори ще кача..

Исках да покажа двойната скара която трябва да се направи... ако се прави с Дока кофраж е доста по нарядко долната скара но там гредите са 20х10.. а и аз може да се каже се застраховам... защото вода, жена и кофраж тръгнат ли няма спиране :D
  • 1
  • 2

Тема "Как се укрепва и нивелира плоча за 2ри етаж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: