Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Чираче - майстор
Имам пелетен котел 25кW Пелетерм - Хасково. Работи перфектно с иглолистни пелети.

От лющенето на Лимец има доста люспа и семена от плевели. Закупих китайска пелет машина. Пелетите се получават много добре на вид. Но не горят добре с настройките в момента. Получава се предозиране и натрупване на пелети в наклонената част на горелката. Пелетите не доизгарят в камерата, и се изхвърлят в пепелника.

Въпроса ми е какво трябва да се промени в настройките, за да мога да горя тия пелети?
gnt69 - майстор
чет яну 13, 2022 7:24 pmЧираче написа:
Имам пелетен котел 25кW Пелетерм - Хасково. Работи перфектно с иглолистни пелети.

От лющенето на Лимец има доста люспа и семена от плевели. Закупих китайска пелет машина. Пелетите се получават много добре на вид. Но не горят добре с настройките в момента. Получава се предозиране и натрупване на пелети в наклонената част на горелката. Пелетите не доизгарят в камерата, и се изхвърлят в пепелника.

Въпроса ми е какво трябва да се промени в настройките, за да мога да горя тия пелети?
Вдигни въздуха или намали дозата.
Чираче - майстор
чет яну 13, 2022 7:39 pmgnt69 написа:

Вдигни въздуха или намали дозата.
Благодаря за съвета. Сина ми се занимава. Всеки съвет ще се пробва. Интересен ми е коментара на Лазар Ганев.
pepi3196 - специалист
Интересен ми е коментара на Лазар Ганев.
[/quote]

Мисля, че и неговия коментар ще е в тази посока🙂
LazarGanev - "Велик майстор"
Понеже контролерът на тази горелка не харесва да го пипа кой да е, същия ефект можеш да получиш като изправиш шнека по-вертикален - така за същото количество въздух ще се паднат по-малко количество пелети
Чираче - майстор
чет яну 13, 2022 8:24 pmLazarGanev написа:
Понеже контролерът на тази горелка не харесва да го пипа кой да е, същия ефект можеш да получиш като изправиш шнека по-вертикален - така за същото количество въздух ще се паднат по-малко количество пелети
Ако знаех отговора, нямаше да питам. Това не е моята област на познания. Но, все пак, машинен инженер съм, и мога да анализирам.

Според мен, шнека през определен интервал от време се превърта, и подава определено количество пелети към горелката. И не зависи от наклона му. Или греша?
LazarGanev - "Велик майстор"
Шнекът се завърта за определено време и подава определено количество пелети. Количеството на подадени пелети за единица време зависи най-много от наклона на шнека и след това от формата и размера на пелетите. Колкото по-изправен е шнека, толкова по-малко пелети пуска за определено време и обратно. Пробвай и докладвай
Чираче - майстор
Донякъде разбирам логиката с наклона на шнека, но няма как да се променя. Мислех си дали има опция в настройките да се увеличи времето между две завъртания на шнека.
LazarGanev - "Велик майстор"
Повдигни бункера и подложи някоя плоча и наклонът ти е променен. Чрез менюто е по-трудно, а и трябва да знаеш какво правиш. Управлението шведското ли беше?
Чираче - майстор
Както казах вече, наклона на шнека не мога да го променя, без да разрушавам бункера. Не мога да повдигна предния край, защото съм монтирал бункера под стълбище, и е затворен с гипскартон. Гипскартона е захванат към бункера, и е като мебел с обзорно стъкло за наблюдение на количеството пелети.
Нямам представа управлението дали е шведско. И не знам дали има значение. Благодаря за съветите! Но си мисля, че няма начин да няма начин :?

Тема "Въпрос към специалистите на пелетни котли." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: