• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 61
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
Защо не помислиш за ПВЦ софити или винилов сайдинг?
Бързо и леко.

С този гипсфазер си е много играчка и винаги ще пука по фугите, защото дървото е "живо"
2metraninja - специалист
пет яну 14, 2022 12:44 pmшоп написа:
Защо не помислиш за ПВЦ софити или винилов сайдинг?
Бързо и леко.

С този гипсфазер си е много играчка и винаги ще пука по фугите, защото дървото е "живо"
Мислих, това беше първия ми избор, но като видях че трябва да правя конструкция и като видях и цените на самия софит и всичкия му обков и реших че по-евтино и по-лесно ще стане с гипсофазера.

А 16 кг/м2 ще ѝ натежи ли на стрехата? Аз отначало ми се стори много тежко, но после видях че то и с дъски да е, пак тежат 10 кг/м2
Slavov99 - специалист
А директно сандвич панел?
2metraninja - специалист
пет яну 14, 2022 1:39 pmSlavov99 написа:
А директно сандвич панел?
Да го затворя отдолу със сандвич-панел ли? Ами не се бях замислял. Не знам как ще го завърша към стената - някакъв профил ли да сложа? А и термопанела е доста скъп материал сравнен с алтернативите. 35 лв/м2 гледах последно.
Slavov99 - специалист
пет яну 14, 2022 1:47 pm2metraninja написа:
пет яну 14, 2022 1:39 pmSlavov99 написа:
А директно сандвич панел?
Да го затворя отдолу със сандвич-панел ли? Ами не се бях замислял. Не знам как ще го завърша към стената - някакъв профил ли да сложа? А и термопанела е доста скъп материал сравнен с алтернативите. 35 лв/м2 гледах последно.
Това за каква дебелина? Теб ти трябва най-тънкото
nikolson - майстор
Teзи имат готово финиширани циментови плоскости.
2metraninja - специалист
пет яну 14, 2022 1:53 pmSlavov99 написа:
пет яну 14, 2022 1:47 pm2metraninja написа:
пет яну 14, 2022 1:39 pmSlavov99 написа:
А директно сандвич панел?
Да го затворя отдолу със сандвич-панел ли? Ами не се бях замислял. Не знам как ще го завърша към стената - някакъв профил ли да сложа? А и термопанела е доста скъп материал сравнен с алтернативите. 35 лв/м2 гледах последно.
Това за каква дебелина? Теб ти трябва най-тънкото
Мисля че за 3 см, но дори и най-тънкия, който е 1 или 2 см цената пак беше нещо от сорта на 25 лева.

Циментфазерните пък са още по-скъпи.

Аз може би трябваше да кажа, че гипсофазера видиуол вече съм го купил и освен ако не се окаже че е много тежък за под стреха, ще търся начини да го използвам него.

А някой рязал ли е термопанел с друго освен циркуляр със специален диск (започват от 120 и стигат до 300 лева единия диск където видях)
Slavov99 - специалист
пет яну 14, 2022 2:39 pm2metraninja написа:
пет яну 14, 2022 1:53 pmSlavov99 написа:
пет яну 14, 2022 1:47 pm2metraninja написа:


Да го затворя отдолу със сандвич-панел ли? Ами не се бях замислял. Не знам как ще го завърша към стената - някакъв профил ли да сложа? А и термопанела е доста скъп материал сравнен с алтернативите. 35 лв/м2 гледах последно.
Това за каква дебелина? Теб ти трябва най-тънкото
Мисля че за 3 см, но дори и най-тънкия, който е 1 или 2 см цената пак беше нещо от сорта на 25 лева.

Циментфазерните пък са още по-скъпи.

Аз може би трябваше да кажа, че гипсофазера видиуол вече съм го купил и освен ако не се окаже че е много тежък за под стреха, ще търся начини да го използвам него.

А някой рязал ли е термопанел с друго освен циркуляр със специален диск (започват от 120 и стигат до 300 лева единия диск където видях)
Зеге, махален трион.
2metraninja - специалист
пет яну 14, 2022 2:44 pmSlavov99 написа:
Зеге, махален трион.
Имам зеге, имам и остриета за метал, трябва да пробвам, ама ми се струват малко паянтави. Със саблен трион с голямо здраво острие няма ли да е по-добре? (отдавна все ми трябва, а избягвам да си купя, може би това е подходящия случай)
PIP - майстор
По принцип се ползва циментофазер, ако се прави по тоя начин и челните дъски са с предварително направен канал. Циментофазера, който се ползва е около 5-6мм. Но това се практикува при стрехи до към 30см, в твоя случай или трябва да ползваш по-дебели плочи и по-дебели челни дъски или да направиш рамка или да слагаш на препазки, за да укрепи плоскостите да не провиснат.

Прикачен файл

998.jpg
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 61

Тема "Строя дървена къща с фрейминг в Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: