• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
PIP - майстор
пет яну 14, 2022 12:02 pmBuliviv написа:
пет яну 14, 2022 9:46 amgogo7777 написа:
Е дай да ги видим де.
Пълна спецификация има качена в сайтовете на производителите.
Конкретно става дума за трифазен мотор, корпус "80", 1400 оборота, 1.1 kw.

Наясно съм, че старите български са супер добри. Ползвам няколко и са безотказни.
Този който, го търся ще го слагам на местото на стар троянски от 80 - те. Работи си перфектно, но ми се налага да вдигна въртящия момент/ съответно мощността/.
Ограничен съм и от към пространство, задължително трябва да е в корпус "80", с оглед место, както и присъединяване.
За сега клоня към троянските.
Имай предвид, че много от новите мотори, освен ако специфично не е отбелязано да са S1 дори и да са по-мощни на хартия, може да се окажат по-слаби от стария.
Buliviv - специалист
[/quote]

Имай предвид, че много от новите мотори, освен ако специфично не е отбелязано да са S1 дори и да са по-мощни на хартия, може да се окажат по-слаби от стария.
[/quote]

Знам че е така.
Особено ако говорим за китайски. Само като погледнеш един стар български примерно 0.55 kw и в същото време китайски 1 kw на половината от размера и 1/3 от тежеста ти става ясно какво е положението. Единия е като детска играчка спрямо другия, пък нека да ми говорят за номинални, пикови и т. н. мощности и стандарти.
Иначе се надявам троянските да не са толкова зле. А и вдигам мощността двойно. От 0.55 на 1.1 kw.
Като го монтирам, ще споделя.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на трифазен ел. мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: