• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Izhdimov - помощник
чет яну 13, 2022 8:22 pmharley davidson написа:
Изображение
чет яну 13, 2022 6:31 pmIzhdimov написа:
Харлей сподели ако може има ли разлика в разхода на сламени и слънчоглед и дали отдават достатъчно топлина, защото и аз съм се запътил към същата горелка та се чудя :?
Не бих казал,че усещам някаква разлика във разхода,но определено има във отпадъчния продукт и поддръжка. Сламените
пелети отделят със около 60-70%повече пепел за разлика от слънчогледовите.А както знаем Слънчо било с много пепел..Тъй...Обаче само до тук. Аз обаче имам решение за проблема със сламата и тя ме принуди да си реша кардинално проблема със шнек потопен във дъното,който да ми отвежда пепелта във специално изработен контейнер извън котелното помещение.Ще пусна инфо тези дни.Ако ползвам слънчогледови пелети почиствам пепелника на три дни веднъж,но на сламени едва насмогвам за един ден и то едва за 20-тина кила. Наложи ми се да повдигна горелката с 10-тина см.за да изгарям две чувалчета,но да не е стигнала шлаката до самата горелка.Сега е на 45-50см. от дъното.Утре ще пусна клип на евентуално решение на проблема,но най-доброто предстои да монтирам.Инъче са много добри и се целя за догодина само с такива.Никакъв пушек от комина и задръстване на котела.По време на горенето нямат летливи частици, защото залепват едно за друго самите пелети по време нашлаковането.Сега го чистя на две седмици веднъж . Разбирам,че му е време като ми вдигне димни газове около 125-135*.След почистването паднаха на 110-115*.И така..! Но....!!! Всичко е благодарение на тази горелка..!! С оригиналната също може,но не и без тунинг по самата горелка..Инъче да гори само сламени ..Забрави..!
Благодаря много значи събота се засилвам да взема и аз една такава горелчица понеже доста ми хареса, и с това самопочистване механичното просто забравям за всякаква драма спрямо старата горелка. Апък и щом казваш че сламата не ти е вдигнала разхода ще се насочим и към нея, защото в момента цената и е доста добра, а си мисля че лятото ще падне още по надоло :supz:
harley davidson - специалист
пет яну 14, 2022 7:02 amharley davidson написа:
https://photos.app.goo.gl/DVhZzhjk4WGzaJEo7
Това е разходът ми за 24 часа на 140кв. без изолация,но на 22* стайна температура.! Външна( -7 )през ноща и (-2 )светла част
phantom_ - специалист
чет ное 11, 2021 7:34 pmmaistora1965 написа:
Дали ще издържи моторът на скарата на толкова често чистене.
Принципно задвижките който са вложени в горелките имат 5г гаранция.Цената им е 200лв.,та дори и да изгори или да се повреди след това мисля,че ще оправдае спестените парички от горенето на сламените пелети :wink: И ако имаш някакви въпроси за настройките звънкай да помагам и аз. :-D
Браво на Harley за темата сега я прегледах много добре я е развил , на тоя котел направо му е изкарано максималното КПД =D>
Izhdimov - помощник
пет яну 14, 2022 7:07 amharley davidson написа:
пет яну 14, 2022 7:02 amharley davidson написа:
https://photos.app.goo.gl/DVhZzhjk4WGzaJEo7
Това е разходът ми за 24 часа на 140кв. без изолация,но на 22* стайна температура.! Външна( -7 )през ноща и (-2 )светла част
Харлей един бърз въпрос понеже и аз утре ще монтиран V-fire, на какво разстояние ти е долната част на новата горелка от пода на котела?
harley davidson - специалист
Взех фланец от Phantom.! Той ми го направи.Аз само на място разпробих отвори за шпилките към котела. Първоначално беше на 220мм,но след като преминах на сламени се наложи да завъртя фланеца за да го повдигна на 300мм. Разстоянието е от дъното на котела до долната част на горелката.Така е по-добре и заради това,че водната риза започва не от дъното където лежи и пепелника,а на 230мм. по-нагоре.Горелката не е центрирана в средата на фланеца,а леко горе в дясно.
maistora1965 - специалист
За да не цитирам Izhdimov на каква цена намирате сламените пелети че около Враца нещо ги няма.И по важното от къде.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27

Тема "Пелетни котли Хидро терм - Hydro term мнения???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: