Ел. инструментите. Консумативи.
Новичок - напреднал
Здравейте,изчетох темите тук,както и отзивите в руските сайтове за двата модела перфоратори на коитомсе спрях Бош GBH 240 и Макита HR2470.Ще се ползва за дома.Макита много се препоръчва,части има и са по евтини от бош,има оплаквания че куфара е от евтина китайска пластмаса и смърдял.И двата модела си имат свои кусури но и плюсове.Моля за вашите препоръки и мнение относно тези два модела само
ZEDYCUS - майстор
За теб кое по важно куфара да смърди на евтина пластмаса или машината да работи перфектно? Да знам какво да препоръчам, затова доуточнявам
Новичок - напреднал
съб апр 16, 2022 10:29 pmZEDYCUS написа:
За теб кое по важно куфара да смърди на евтина пластмаса или машината да работи перфектно? Да знам какво да препоръчам, затова доуточнявам
Да смърди- колко да смърди.Споделям какво съм чел просто.Препоръчва се да не се оставя загрее че ще изхвърли греста.И при бош не липсват ядове,там счупи ли се и откажат гаранционно цените са други,както и че не е калибриран,илимпоне не всеки.Позанижено качество,че не е немско не е,И двете са вече китай производство
ZEDYCUS - майстор
За домашна работа която и да вземеш все тая. При правилна експлоатация ще изкарат години. Моя 2470 е на 12 години, а е работил и професионално 3 години.
Росен87 - специалист
Имам Макитата от около 3 год . 1 год и взех здравейто с яко къртене и още си работи. Не съм забелязъл куфара да смърди. Аз съм с черния модел.
addicted - специалист
Макитата е чудесна машина. Имам такава от десетина години, и не е спирала работа. Куфара немам никакъв спомен да е смърдял на нещо. Просто е малко мека пластмасата, но пък това го прави жилас, и още си е здрав. Мощността на машината е перфектно разпределена, силата на удара е точно в златната среда. Сега имам и един девалт с над 3 джаула удър, той е само за бетон, в по слаби основи разкъртва дупките до по голям размер. Машината е чудесна и я препоръчвам с две ръце. Това ми е първата истинска машина, преди нея имах две спаркита и винаги едното беше на ремонт. Макитата ги замени и двете и никога не отказа.
Hoвoceлckи - майстор
За няколкото ми месеца работа в Германия не видях нито един "Бош"! "Макити" ползват.
zz_stefanov - майстор
В случая вземай Макита'та и си свиркай. Ако е Бош, от GBH 2-26 и нагоре, което не ти влиза в бюджета предполагам.
Новичок - напреднал
нед апр 17, 2022 10:11 amzz_stefanov написа:
В случая вземай Макита'та и си свиркай. Ако е Бош, от GBH 2-26 и нагоре, което не ти влиза в бюджета предполагам.
Да,вече идва множко.В момента и двата са на една цена и затова питам за конкретните модели.Ще е само за дома,за къртене не се сещам поне на този етап,единствено евентуално бъдещо къртене на плочките в коридора
PIP - майстор
Моя бош 2-26 е на 14г, имам и 18V макита и от двата съм доволен, но ако боша сдаде багажа пак ще купя същия.

Тема "Поредна тема за перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: