• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stoy@n - специалист
Имам голямо дърво от този сорт, но не ражда и му отрязах двете главни разклонки. Под тях има млади филзи, но не знам дали ще цъфне. Искам да разбера как се казва сорта и да си засадя нова фиданка.
Прикачен файл:
48d9e195aa9958f3128bd8a907efa.jpg
48d9e195aa9958f3128bd8a907efa.jpg (54.36 KиБ) Видяна 1326 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 29, 2022 10:25 amwpw написа:
https://bg.agrolib.rs/otglejdane-na-jyl ... sliva-1993

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Има и по-смешни линкове
Не давала плод, казваш....
stoy@n - специалист
пет апр 29, 2022 10:36 amn_a написа:
Не давала плод, казваш....
Мххх...цъфти, но не връзва..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 29, 2022 12:34 pmstoy@n написа:
пет апр 29, 2022 10:36 amn_a написа:
Не давала плод, казваш....
Мххх...цъфти, но не връзва..
Съвсем? Никога, ни един плод? Може би е климатично неподходяща?
ky-kyy - майстор
Щом не ще да връзва, забий ръждив пирон в стеблото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 29, 2022 1:06 pmky-kyy написа:
Щом не ще да връзва, забий ръждив пирон в стеблото.
Е, той вече я е орязал, сиреч, е заплашена
При мен не връзваха и слива и кайсия на течение, между две сгради...
MamaMy - майстор
Даже си намери по-дебела медна шина и забий едно заострено парче около 5см и него като пирона. Идеята е, че соковете преминавайки покрай металите ги окисляват и се получават разни съединения като меден сулфат (син камък) който е фунгицид и железен сулфат (зелен камък), а те убиват ларвите които са снесли насекомите още в цветовете.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 29, 2022 1:39 pmMamaMy написа:
Даже си намери по-дебела медна шина и забий едно заострено парче около 5см и него като пирона. Идеята е, че соковете преминавайки покрай металите ги окисляват и се получават разни съединения като меден сулфат (син камък) който е фунгицид и железен сулфат (зелен камък), а те убиват ларвите които са снесли насекомите още в цветовете.
Бах, то нАука! Не знаех. Благодаря!
stoy@n - специалист
Като дете съм брал от нея сливи. Дървото е доста голямо и дори да е връзвало една-две сливи няма как да се видят...като цяло не раждаше. Няма да изсъхне със сигурност. Има нови клонки от миналата година и сега предполагам ще избият нови. Догодина ще я подрежа, за да не върви гъста както беше старото дърво. Линка във втория пост не ми вдъхва доверие и може би има друго популярно име този сорт разли1но от "Жълта слива"

П.С
Сетих се, че майка им казваше на тези сливи "маринки" и намерих в мрежата сорта. Позната е като Бяла Маринка, Жълта Маринка, Беловица и Жълта Ракиджийка :-D Фиданки ще търся на есен, сега вече е късно.

Благодаря на включилите се в темата!
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Какъв сорт е сливата от снимката?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: