• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
miroki - майстор
На старите актове, балконите не са включени в площите, за това е така.
Мисля няма нищо притеснително. Ако те притеснява, винаги можеш да върнеш стената на мястото и.
Здравейте. Става въпрос за град София. Може би наистина не знам къде да търся такъв тип чертеж. Притеснява ме това, да не се заяде утре някой за балкона, че е леко издължен за сметка на холното пространство. Иначе мен така ми харесва, и ако купя този имот ще е точно по тази причина. Не ми се иска да връщам стената и да стеснявам допълнително балкона.

Благодаря на всички
miliad - майстор
Хипотетичен проблем е, че пода на твоята разширена тераса, се пада вече частично таван на хола на съседа от долу. Та при поява на теч или на мухъл в следствие на тази интервенция може да си имаш дертове с него.
stefanjor - специалист
вт май 10, 2022 1:33 pmgecata_k написа:
Става въпрос за град София.
ул. Сердика 5
Гише 9
В работни дни след 09:00 ч.
https://nag.sofia.bg/
yanko78 - специалист
Абе какви чертежи кви 5 лева. Огледай се в първия блок и виж, че всеки си прави каквото си иска, от остъкления, приобщавания, до разноцветни изолации и т.н.
шоп - майстор
вт май 10, 2022 1:47 pmmiliad написа:
Хипотетичен проблем е, че пода на твоята разширена тераса, се пада вече частично таван на хола на съседа от долу. Та при поява на теч или на мухъл в следствие на тази интервенция може да си имаш дертове с него.
+ 1 към мнението.
Има и още един потенциален проблем от съседа от долу. Ще му е студено!
Едно е да има отгоре помещение с Т 22 градуса да кажем и съвсем друго ако отгоре е -10.

Дали някога някой ще пусне жалба е божа работа, но го имай впредвид.
Lutchezar - майстор
На него отдавна му е студено през зимата и горещо през лятото. Въпросът е дали сега ще предяви претенции. Може с предния собственик да са били в странни и обтегнати отношения, а е възможно като е разширявана терасата навътре да е положена топло и хидроизолация и долу влиянието да не е толкова голямо...
  • 1
  • 2

Тема "Издължена тераса за сметка на холно пространство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: