Всичко за дърводелството
martin31hv - специалист
Здравейте, имам в главата си 2 въпроса, които ме глождят и няма да мога да заспя, ако не пуска една тема... :P

1) Сглобих си доста голям гардероб от МДФ и оставих вратите за последно. Сега идва ред на вратите, но едната е 235х120см, та как процедирате в такива ситуации? Аз даже и да намеря човек, които да ми помогне да я замъкна до 3-тия етаж на блока най вероятно пак ще я очукам. Има ли някакви лайсни, с които да мога да сглобя вратата на 2 или 3 части направимер? А дали ще стане здраво?

2)Купих си хладилник за вграждане и днес го вкарах в нишата, но се пада буквално зад вратата в ляво м/у комин отдясно и ляво стена. Комина ще го облека с МДФ като продължение на кухнята, но от другата страна към вратата нямам място да вкарам страница на която да сложа панти за хладилника... Има ли някаква възможност колкото и нелепо да звучи да се залепи с монтажно лепило плоскоста МДФ на хладилника? Някой правил ли е такава шуротия?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 11, 2022 10:51 pmmartin31hv написа:

... 235х120см, та как процедирате в такива ситуации? Аз даже и да намеря човек, които да ми помогне да я замъкна до 3-тия етаж на блока най вероятно пак ще я очукам.
Пакетираме!
Предпазители за ръбовете, ъглите, всичко опаковано, плоскостите една по една, че са тежки и носим с колани
И провери дали няма да влезе по диагонал в асансьора
ZEDYCUS - майстор
:? Я па се чудя, как тъй си сглобил корпуса на гардероба и то за плъзгащи врати, без да си разгледал, харесал и избрал обкова за тоя гардероб, корпуса се прави според механизмите. Май си само лаладжия ми се струва.
Но има такива лайстни където търсиш....
А такива врати съм носил и на 8мия етаж, без проблеми. :-D
martin31hv - специалист
ср май 11, 2022 11:38 pmZEDYCUS написа:
:? Я па се чудя, как тъй си сглобил корпуса на гардероба и то за плъзгащи врати, без да си разгледал, харесал и избрал обкова за тоя гардероб, корпуса се прави според механизмите. Май си само лаладжия ми се струва.
Но има такива лайстни където търсиш....
А такива врати съм носил и на 8мия етаж, без проблеми. :-D
Оставил съм 10см, вратите ще влязат вътре в рамката. Купил съм механизми, релси и тн... Не съм лаладжия, просто правих ремонт на целия апартамент и реших да си оставя вратите на гардероба за последно. А и тука в блока няма асансьор, тъй като е на 4 етажа. Едно не ми е ясно ако имам рамка с вътрешен размер от примерно 2метра и система с 2 врати по колко см трябва да са вратите? Трябва ли да оставя по 1-2см повече при разминаването да няма луфт посредата, когато е със затворени врати?
martin31hv - специалист
Ето това са механизмите, които взех:
ZEDYCUS - майстор
Застъпването обикновено е колкото е широка кант дръжката, която може да ползваш за събиране на вратата от няколко парчета плоскости. Която не става ясно взел ли си. На кутиите на Мепа и други механизми от Роси има скици и формули за смятане, не ми се рови да търся за тази система.
Погледни на сайта на Омония има подобни системи със подробни скици и формули за монтаж, ще ти се изяснят нещата.
martin31hv - специалист
чет май 12, 2022 12:20 amZEDYCUS написа:
Застъпването обикновено е колкото е широка кант дръжката, която може да ползваш за събиране на вратата от няколко парчета плоскости. Която не става ясно взел ли си. На кутиите на Мепа и други механизми от Роси има скици и формули за смятане, не ми се рови да търся за тази система.
Погледни на сайта на Омония има подобни системи със подробни скици и формули за монтаж, ще ти се изяснят нещата.
Здрасти, не съм поръчвал вратите все още. Имам само механизмите и релсите, но в сайта не пише относно широчината на вратите, а за височината. На кутията не пише нищо, но ще им звънна да ги попитам. Сега ще погледна и въпросния сайт. Благодаря. :)

Тема "Плъзгащи врати за гардероб от МДФ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: