Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, нужна ми е помощ при избор на замазка, която трябва да изправи стара плоча на къща. Проблема е, че плочата на някои места е на нивото на което трябва да бъде, а на някои има до 11 см разлика. Погледнах замазката СОЛИДО 160, но пише че се полага с дебелина от минимум 3 см, което не ме устройва за по- високите части. Другият вариант който погледах е Циментол на марисан, който е до 1см и се ядва горе- долу.
Относно къщата - правена е на няколко пъти, като горния етаж беше наполовина гредоред и на половина плоча. Миналия месец отлях плоча на мястото на гредореда, като новата плоча си е чудесно равна и само чака да се пусне една тънка саморазливна за всеки случай. Нивото на старите плочи трябва да се изравни с новата, при което съм предвидил още 3-4мм за саморазливна, 5мм за подложка и 12мм за ламинат. Повече от това не мога да вдигна, защото ше ми се отвори проблем с вратите. Всякакви идей, относно замазка са добре дошли. За ссега съм се ореантирал към пясък и цимент в хола, с мрежа за да не се пука, тъй като там пълнежа е между 4 и 11 см, а за коридора и последната стая, където е между 0 и 3см -0 циметнол на марисан. (саморазливна ще се пусне после тънък слой навсякъде)
Благодаря предварително на всички отзовали се!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добре си се ориентирал, само много внимавай със саморазливната
пет май 13, 2022 12:23 pmn_a написа:
Добре си се ориентирал, само много внимавай със саморазливната
Да разбирам, че за тънките участъци циментола е подходящ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 13, 2022 2:51 pmmdimitrovv написа:
пет май 13, 2022 12:23 pmn_a написа:
Добре си се ориентирал, само много внимавай със саморазливната
Да разбирам, че за тънките участъци циментола е подходящ?

Разбирай, че за тънките участъци пясък с цимент е неподходящ.
Представа си нямам какво е циментол. Щом си по предписанията на производителя, значи е подходящо
шоп - майстор
Помисли и за система сух под.
това 11 см да ги пълниш си е още една плоча.
Ако е на кота нула е ОК, но ако е на втори етаж не е добре
пет май 13, 2022 5:16 pmшоп написа:
Помисли и за система сух под.
това 11 см да ги пълниш си е още една плоча.
Ако е на кота нула е ОК, но ако е на втори етаж не е добре
11см е на може би 40 квадратни сантиметра, там явно е бил пропшаднал куфража, около половин стая е 8 см и още половин е около 4 см, като в един ъгъл излиза и на 0. Положението като цяло е мазало..
mitko64 - майстор
Праскай с цимент и пясък 1:3. Скоро изправях подовете на един апартамент, разлики до -2,5 см.и +0,5 см. Високите участъци ги издялках с перфоратор. Ако пясъка е хубаво пресят(наложи се на места да го пресявам) може да се разнася разтвора и на 0,5 см. дебелина. Купувах уж пресят пясък от Баухаус, но има доста филцови фракции. Саморазливната замазка е хубаво нещо,ама цената не ми харесва.
kozl - майстор
Ето моя съвет:
Където е над 3 см цименто-пясъчна замазка по класическа схема.
Под 3 до 1 см пак циментопясъчна, но под нея добро почистване и шпакловка с циментово лепило, в-у която се разтила замазката докато е шпакловката е прясна.
Под 1 см само циментоворлепило запълване и шпакловка.

Тема "Изравнителна подова замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: