• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 88
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
https://izotech.com/wp-content/uploads/ ... 00x225.jpg

Дано се виждат шпилките с гайките. След декофрирането или се изтеглят, или се изрязват, но и в двата случая е дупка през бетона и обезсмисля водонепропускливостта в останалата част. Освен това винаги има дефекти - неуплътнен бетон, пукнатини, оголена армировка... Нормално за жилищно строителство. Затова се изолира външно след декофрирането и след поправката на дефектите. Щом имаш херметична "вана" отвън, а за басейна и отвътре, от лентите няма смисъл.
kivanov - специалист
вт юли 12, 2022 10:02 amschuldiner написа:
https://izotech.com/wp-content/uploads/ ... 00x225.jpg

Дано се виждат шпилките с гайките. След декофрирането или се изтеглят, или се изрязват, но и в двата случая е дупка през бетона и обезсмисля водонепропускливостта в останалата част. Освен това винаги има дефекти - неуплътнен бетон, пукнатини, оголена армировка... Нормално за жилищно строителство. Затова се изолира външно след декофрирането и след поправката на дефектите. Щом имаш херметична "вана" отвън, а за басейна и отвътре, от лентите няма смисъл.
Сега разбрах. Още нямам такъв кофраж. Имам само за основите 50см. Ти обясняваше за waterstop лентата. Сега схванах и за изолацията. Просто исках да разбера какво и е лошото на тази руска изолация, което имам и някаква голяма драма ли е?
BLUEPUPIL - майстор
Едностранните кофражи позволяват
да се работи без дистанционери и
пристягащи „шпилки“ при водоплътни
бетони. Недостатък е, че искат с около
1.5м по-широк изкоп, ако не се ползва
пръстта за кофраж.


Прикачен файл:
QW77.jpeg

Прикачен файл:
QW7s.jpg
kivanov - специалист
14.07 Фундамент и към 75 кубика бетон.
Изображение

Продължават с работата по басейна. Подреждат 8см XPS под басейна.

Изображение

Идната седмица ще се включи и фирмата за басейна :)

Днес е точно 1 месец от началото на строителството.
Последна промяна от kivanov на съб юли 16, 2022 12:05 am, променено общо 2 пъти.
skostadinov - специалист
Браво колега! Бързо напредвате!
BLUEPUPIL - майстор
пет юли 15, 2022 11:31 pmkivanov написа:
14.07 Фундамент и към 75 кубика бетон.
Колко е висок/дебел?
nikolov333 - майстор
Доста близо ми изглежат стените на изкопа до басейна... Предвиден ли е околовръстен дренаж за него, защото според мен задължително би трябвало да има такъв при тази близост със сградата?
kivanov - специалист
нед юли 17, 2022 12:33 pmBLUEPUPIL написа:
пет юли 15, 2022 11:31 pmkivanov написа:
14.07 Фундамент и към 75 кубика бетон.
Колко е висок/дебел?
Мисля, че е 30см и около 200кв.м. Все още ги няма стените.
нед юли 17, 2022 2:37 pmnikolov333 написа:
Доста близо ми изглежат стените на изкопа до басейна... Предвиден ли е околовръстен дренаж за него, защото според мен задължително би трябвало да има такъв при тази близост със сградата?
Може би снимките лъжат. От едната страна е 1.5м, а от другата е към 1м. Нямаме околовръстен дренаж. Защо е необходим?
nikolov333 - майстор
При такъв обем вода в басейна според мен теч в някой момент неминуемо ще се появи. Какъв ще е резултата от него не мога да гадая, но не бих го подценил.
kivanov - специалист
пон юли 18, 2022 1:43 amnikolov333 написа:
При такъв обем вода в басейна според мен теч в някой момент неминуемо ще се появи. Какъв ще е резултата от него не мога да гадая, но не бих го подценил.
Звучи си плашещо. Според мен е турдно да се случи подобно нещо. Може и да не съм прав.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 88

Тема "Парцел -> Къща -> Дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: