Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dedo pop - помощник
Здравейте и за много години!

Имам ей тая печка http://diplomat.bg/product_details.pcgi ... d=110&cp=1

Долния реотан на фурната замина. То че ще се смени е ясно.
Обаче, лично на мен не ми харесва разположението на реотаните във фурната. Минават само по периферията, в центъра няма нищо.

Ето
Изображение

Освен това мощността им е по 700 вата. На мен ми се струва много малко.
Та въпросът ми е: може ли да сложа по-мощни реотани, защото домакините в къщи се оплакват, че много бавно загрява фурната, съответно по-бавно се готви (в сравнение със стария Раховец). И какви реотани бихте препоръчали.
Благодаря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сравнени обемите на стария Раховец и "новия" Дипломат как са?
И нещо много лично. Оплакванията на домакините относно фурна каквато и да била, ги пропускай. От едното ухо, през другото и не си ги слагай на сърце. няма еднакви фурни и няма домакиня която да не си спомня с умиление някоя по-стара фурна. Повярвай ми. Много ми вярвай.
Относно замяна на реотани. Не мисля, че е добра идея да проявяваш творчество. А за "гъстотата" на реотан на фурна - вярвай на който я е измислил.
Justy - майстор
Скоро сменях долен но Горенье. 1100 W има и по 1200 W. Хитро е направен - с една извивка, която покрива средата. Ама цената му 35 лв. - на другите - по 10-15. Какво ще те посъветвам - разгледай по магазините - около женския пазар е пълно с електромагазинчета. Основното е планката, с която го закрепяш към печката - да пасва на шината и отворите. Иначе - форми и размери - колкото щеш.

Прикачен файл

nagr.JPG
nagr.JPG (11.81 KиБ) Видяна 22143 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
1200w, после ще пита какъв ключ да сложи.
Ако печката е в гаранция, ремонт и на балкона, ако не е в гаранция, най-добре да купите нова, но този път четете данните.
Сушоарът ми е 1000w!
Justy - майстор
Да бе, моя е маломаслен :lol: Почти всички нагреватели са 1000 - 1200 W.
zz_stefanov - майстор
Щом са я направили с 700 вата, при смяната не трябва да се надвишава мощноста. Очевидно толкова може да поеме фурничката. Литража и е по малък от нормалните. Ако ще слага по голям, да монтира терморегулатор и термична сащита на кожуха на фурната. При мен на индезита има такава заради голямата сумарна мощност на монтираните нагреватели и грила (не са предвидени да работят всичките). Не си палете къщите по ТНТМ. :)
Досега достъпен долен нагревател не бях виждал. Се са си под ламарината.
romanpm - майстор
zz_stefanov :supz: на баба боба затова беше вкусен , защото го правеше бавно :)
zz_stefanov - майстор
Определено е така :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нагревателят сигурно си е под ламарината. На много печки дъното е подвижно. За почистване се вади.... и още удобства.
Justy - майстор
...Досега достъпен долен нагревател не бях виждал. Се са си под ламарината...

Питаш ли ме как съм го вадил. Че е и в кожух от минерална вата. Като гледам снимката камерата му е голяма и ще поеме спокойно по як долен нагревател.

Тема "Моля за помощ (готварска печка Дипломат)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: