Ел. инструментите. Консумативи.
nikolson - майстор
Нещо такова............
Прикачен файл:
makita.jpeg
Chefo77 - майстор
ср авг 03, 2022 9:51 amNobi написа:
Лично аз съм дояолен по принцип от машините на бош, но искам и други мнения, ако има също нещо добро на по прилична цена, да не набивам излишни пари. Бюджета ми да речем е до 2000лв и търся акумулаторни.
Щом искаш акумулаторни машини, виж 18 волтовата серия на Макита, LXT. На почти еднакви цени с Бошовете, но според мен са по-удачен избор.
Така колеги, благодаря замненията. Прегледах Девалт, Макита, Метабо, Бош. Воркс, Вюрт, Милоуки, Ейнхел, Дайво и няколко други ниско бюджетни. Спрях се на комплеткт на Бош 18 волтов. Сравних него и този на макита със сходни машини ценово разлика от 500лв Бош спрямо Макита,качество,мисля са добри и двете марки. Благодаря на всички, които се отзоваха и помогнаха.

Прикачен файл

Screenshot_20220803_175457_com.facebook.katana_edit_45565744126379.jpg
miliad - майстор
За дограми и парапети му трябва: Хубава пендула на ток, перфоратор на ток, може и втори на батерия, два винтоверта, единия поне да е 18в.. Бормашина, ъглошлайф 125мм, реципрочния трион е екстра, но е хубаво като го има, работна прахосмукачка, лазарен нивелир 360 гр. желателно. Голям над 100см и малък нивелир 40см. Стълба 90см. Пистолет за пяна, силикон. Отделно щуротии за поне още 100-150лв по куфарите. Куфари. И това е само за монтажи. :) Тия 2 бона както иска да ги разпределя.
Hoвoceлckи - майстор
В Германия видях доста заводчета "Бош", но нито една машина с тази марка в ръцете на някого :wink:
Chefo77 - майстор
Машините най-вероятно са от базовата синя серия, и ако е така, далеч не са конкуренция на Макитата.
nikolson - майстор
За мен по-голям проблем е, че е само с две батерии (х 4ач). Комплектът на Макита е безчетков с 5 Ач батерии. Иначе, Бош вече дават 3г гаранция и на батериите, което е добре за работа на обект.
Avas_co - майстор
Аз бих преслушал Ники, но всеки сам си решава.
ср авг 03, 2022 10:36 pmnikolson написа:
За мен по-голям проблем е, че е само с две батерии (х 4ач). Комплектът на Макита е безчетков с 5 Ач батерии. Иначе, Бош вече дават 3г гаранция и на батериите, което е добре за работа на обект.
Допълнително батерии могат да се закупят винаги. Комплект макита ми сядаше доста по-скъпо като за стартов комплект. Преди време нямах проблеми с боша в монтажа на гаражни врати, никога не ме е предавал.
ср авг 03, 2022 10:02 pmChefo77 написа:
Машините най-вероятно са от базовата синя серия, и ако е така, далеч не са конкуренция на Макитата.
Какво ще рече базова синя серия?
feikot - специалист
Ще рече най-ниския клас бош. За мен сгреши, че не си взе енхел. За тия пари можеше и два пъти да ги смениш.

Тема "Може ли Препоръка за професионални машини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: