От мобилни телефони до цифрови камери
agj - майстор
вт авг 16, 2022 10:03 pmMamaMy написа:
След изваждане на батериите има възможност за още една команда заради кондензаторите вътре. Най-добре да се покрие или да се изнесе в коридора. :)
Стана ми много интересно и пробвах. Извадих само ЕДНАТА батерия от дистанционото на LG - то. Ниикава команда не може да се изпълни без захранване.
LG дистанционото може да включи телевизора при натискане не само на червения бутон но и на някой от бутоните с цифри. Не знам на всички модели ли е така, но поради тази причина, аз не оставям дистанционното под или близо до възглавници.
agj - майстор
пон авг 15, 2022 10:49 pmChefo77 написа:
Намерих HDMI CEC в менюто на приемника, и двете функции (power on/off) са активни. Намерих го и в менюто на телевизора - свързани са. Но пак казвам - от приемника не мога да включа телевизора, нито да го изключа - само от дистанционното на телевизора. И това го е правило и преди да взема този приемник, стария нямаше опция да се включва с телевизора, стоеше си 24/7 включен - а пак ми се е включвал телевизора. Затова търся проблема в него...
И аз го нсмерих това HDMI CEC. Всичките ми опции за такова автоматично включване са активни. НО никога ТВ - то не ми се включвало автоматично от приемника на Виваком. Зачетох се в инструкцията в менюто на телевизора. Там пише че HDMI CEC работи само с устройства на LG, например DVD, домашно кино или аудио. Така че приемника на Виваком няма как да задейства тв-то.
Lutchezar - майстор
Друга щуротия ми хрумна. LG има wakeOnLan. И ако е вързан към интернет жично или безжично, ако рутера е с динамично IP или някакви подобни може нощно време да му изтича LeaseTime и при рефреш да буди телевизора. Щуротия.
MamaMy - майстор
ср авг 17, 2022 11:17 amagj написа:
вт авг 16, 2022 10:03 pmMamaMy написа:
След изваждане на батериите има възможност за още една команда заради кондензаторите вътре. Най-добре да се покрие или да се изнесе в коридора. :)
Стана ми много интересно и пробвах. Извадих само ЕДНАТА батерия от дистанционото на LG - то. Ниикава команда не може да се изпълни без захранване.
LG дистанционото може да включи телевизора при натискане не само на червения бутон но и на някой от бутоните с цифри. Не знам на всички модели ли е така, но поради тази причина, аз не оставям дистанционното под или близо до възглавници.
При мен на всички дистанционни действа метода освен на климатика. От неоригиналното копиращо дори и 2-3 команди. На него съм му махнал обикновените светодиоди за да карат по-дълго батериите.
ESPACE - майстор
На старото ми кинескопно LG(Gold Star) с 9V батерия на дистанционното такъв кондензатор му бяха сложили, че 5-6 команди изпълняваше със свалени батерии. Сега на новите нито една.

Тема "Телевизорът се включва сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: