• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stern99 - специалист
Здравей,
Предстои ми покупка на 1 м3 контейнер. Ще го ползвам за изпомпване и съхранение на вода от сондаж, който после ще ползвам за капково напояване. Самия контейнер ще бъде под навес.
Мислех да купя бял поради факта, че се вижда нивото на водата, но черния пък ще предпазва от зеленясване...
Та...кажете си и вие препоръките?
miroki - майстор
Те не са ли с чохъл? Аз само бели съм виждал.
шоп - майстор
Какъвто и цвят да купиш трябва да го облечеш с нещо за да го предпазиш от УВ лъчите.

За нивото една плувка и си готов.
Stern99 - специалист
вт авг 23, 2022 1:41 pmшоп написа:


За нивото една плувка и си готов.
Може ли кратко обяснение за направата на тази плувка?
dragozow - майстор
Тъмния вземи, в белия по-бързо се развъждат гадини.
kozl - майстор
Шопе навеса не го ли пази от ултравиолетовите лъчи?
Вместо плувка може да се направи извод с щуцер от долната част и към щуцера да се нахлузи прозрачен маркуч, вертикално прихванат за стената на резервоара с височина над него. И прозрачния маркуч ще индикира нивото на принципа на скачените съдове.
А този резервоар (контейнер) ръчно ли ще се пълни или автоматично?
fbr - майстор
И двата варианта съм ползвал. Това с прозрачния маркуч иска почистване поне на година. "Плувката" ми беше коркова тапа, на която беше забодена сламка за пиене, която беше удължена, като бяха внадени няколко сламки една след друга и излизаше над съда. Сякаш беше по-безгрижна.
шоп - майстор
ср авг 24, 2022 6:29 amkozl написа:
Шопе навеса не го ли пази от ултравиолетовите лъчи?
Вместо плувка може да се направи извод с щуцер от долната част и към щуцера да се нахлузи прозрачен маркуч,

Бидона си старее дори и от не пряка слънчева светлина. Също така и зеленясва. Затова плътен чохъл.

Нивомер с маркуч не бих направил. Дупчиш бидона и го съсипваш, а след време може да иска да го продаде. Маркуча зеленясва, става и кафяв и много скоро нищо няма да се вижда.
fbr - майстор
Не е нужно да се дупчи бидона. Отклонението за прозрачния маркуч може да се направи от който и да е фитинг под бидона.
MamaMy - майстор
Едно време карахме Трабант-и с един приятел. Един ден идва и се жалва. Някой го подлъгал. Вместо да мериш всеки ден с рабуша колко бензин имаш, взимаш топчета пинг-понг и ги пускаш вътре. Като се изпразни топчето почва да чука по ламарината. Нашия пуснал 3. Голяма какафония. Надули му главата, но не може да ги извади. Наложи се да сваляме резервоара. Другия вариант беше да го напълним до ръб и те да изплуват, но нямахме толкова паре.
Та внимавайте с идеите. Не винаги са тествани. :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Бял или черен 1m3 контейнер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: