Връзката между 2 свята
Стоян Михайлов - помощник
Прикачен файл:
Screenshot_20220917-192519_Gallery.jpg
Това е вътрешното ми стълбище между двата етажа на къщата. Нямам възможност да направя едната стая на баня с тоалетна затова искам да изкъртя подстълбищното пространство за да направя тоалетна с мивка.

Размерите под стълбището е 90 на 150 и височина от 260 до 170в дъното.
Колеги моля ви, кажете ми проблем ли ще е според вас да изкъртя пълнежа отдолу до бетонните стълби, ако трябва ще сложа метална релса ветикална и хоризонтална да държи плочата и част от стълбите.
Къщата е правена от собственника(които е бил майстор) през 1965г.
Някой знае ли как са ляли по това време майсторите стълбищата че искам да сложа тоалетна там, че лапетата ще се напикаят вместо да отидат до външната...

Искам да стне нещо такова:

Прикачен файл

Screenshot_20220917-193057_Gallery.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Намери плановете на къщата. Поне разкърти малко, за да разбереш какво е това, дето ти пречи. Може да е тухла
И купи на децата цукало
Изображение
Стоян Михайлов - помощник
съб сеп 17, 2022 8:34 pmn_a написа:
Намери плановете на къщата. Поне разкърти малко, за да разбереш какво е това, дето ти пречи. Може да е тухла
И купи на децата цукало
Изображение

Прикачен файл:
Screenshot_20220917-204757_Gallery.jpg
Това е планът на къщата, но почти нищо не се разбира. Предполагам, че това на стълбището е показано как е положена арматурата. Тухла е под стълбището (разкъртих малко да видя)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да ти го разчете строителен техник. Ще знаеш какво може, къде може, как може
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ползвай "нов отговор", а не "цитирай". За да не излизат огромни цукали във всеки пост
zz_stefanov - майстор
".....че лапетата ще се напикаят вместо да отидат до външната..."

"....90 на 150..." за тоалетна става но за баня е малко. Друга баня нямаш ли?

По добре се огледай за възможна пристройка към къщата с избита врата навътре към нея.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 17, 2022 8:59 pmzz_stefanov написа:
"....90 на 150..." за тоалетна става но за баня е малко
Наречи го "голяма душкабина, с тоалетна чиния"
zz_stefanov - майстор
"..Тухла е под стълбището (разкъртих малко да видя)..."

Като гледам как е запълнено пространството под стъпалата, мисля че твоят майстор е лял стъпалата върху тухлена зидария.
Ако беше здраво и добре армирано стълбище пространството под стълбището щеше да е празно.
Дали къщата не е надстроявана, за да се прави стълбището по този начин?
Стоян Михайлов - помощник
съб сеп 17, 2022 9:17 pmzz_stefanov написа:
"..Тухла е под стълбището (разкъртих малко да видя)..."

Като гледам как е запълнено пространството под стъпалата, мисля че твоят майстор е лял стъпалата върху тухлена зидария.
Ако беше здраво и добре армирано стълбище пространството под стълбището щеше да е празно.
Дали къщата не е надстроявана, за да се прави стълбището по този начин?
Стълбището е правено с къщата, не е надстроявано. Освен да пробия няколко дупки точно под някоя от стълбите през 5 см да видя колко дебел е бетонът отдолу и евентуално да уцеля арматура, но знам, че където и да съм къртил другаде в къщата (мивки, колони, неносеща стена с трегер) навсякъде са ползвали арматура. Нямаше ли да се разпаднат стълбите без арматура?
Стоян Михайлов - помощник
Стените са 60см каменен зид и повече ме е страх да правя отвор в стената. Този вариант най много ми допада за момента. Надявам се тука да има някой, който да е къртил под такива стълби да сподели или някой ако знае как са се ляли стълбите по онива време(1960-1965г) да сподели да добием представа и да знаем поне дали е възможно.
Иначе намерих снимка на подобни стълби
Прикачен файл:
received_1545752449178498.jpeg

Тема "Тоалетна под стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: