Връзката между 2 свята
bigdragon - майстор
Стълбището на снимката и чертежа намат общо...
Изображение
Изображение
Последна промяна от bigdragon на пон сеп 19, 2022 7:22 am, променено общо 1 път.
Стоян Михайлов - помощник
пон сеп 19, 2022 7:19 ambigdragon написа:
Стълбището на снимката и чертежа намат общо...

Прикачен файл

Screenshot_20220917-204829_Gallery.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20220917-204757_Gallery.jpg
schuldiner - майстор
Е, нали основният въпрос беше за детска тоалетна? Чак пък и душ... Тоалетната чиния се събира в кабинка с врата хармоника или плъзгаща в овала на стълбището. Мивката отвън на въпросната стена. Без душ. Без къртене, без риск, с минимум пари.

Аз не виждам разминаване. Просто на рисунката стълбите са по 1,20 м, а реалните - около 0,90 м. Би трябвало 60 см да стигнат за детско цукало. Дълбочина на кабинката около метър бива.

Не твърдя, че разпознавам проекта като "типов", но на много подобно разпределение съм виждал да правят баня/тоалетна в антрето, като разширяват стълбищната площадка при входната врата, . На тези снимки не се вижда дали е възможно.
Стоян Михайлов - помощник
пон сеп 19, 2022 8:13 amschuldiner написа:
Е, нали основният въпрос беше за детска тоалетна? Чак пък и душ... Тоалетната чиния се събира в кабинка с врата хармоника или плъзгаща в овала на стълбището. Мивката отвън на въпросната стена. Без душ. Без къртене, без риск, с минимум пари.

Аз не виждам разминаване. Просто на рисунката стълбите са по 1,20 м, а реалните - около 0,90 м. Би трябвало 60 см да стигнат за детско цукало. Дълбочина на кабинката около метър бива.

Не твърдя, че разпознавам проекта като "типов", но на много подобно разпределение съм виждал да правят баня/тоалетна в антрето, като разширяват стълбищната площадка при входната врата, . На тези снимки не се вижда дали е възможно.

Прикачен файл

IMG-815b03d0190899b3dfdf70248636b08b-V.jpg

Прикачен файл

20210517_203304.jpg
Стоян Михайлов - помощник
Така изглеждаше. Има доста място. 130см са дълбоки стълбите и още 50см беше дълбок гардероба
schuldiner - майстор
Баси, аз като бях дете ако ми беше оставил някой гардероб за кенеф... Изтървал си култово изпълнение..
kozl - майстор
Снимките нямат съвпадение с чертежа, който си показал.
На чертежа стълбите започват от там де на снимките е гардероба.
Ширината на стълбищното рамо на чертежа е 120 см. Обаче на снимката гардероба трябва да е широк колкото стълб. рамо, а това не е така.
Съдейки по чертежа и снимките гардероба започва от вратата на стаята вляво от гардероба и разстоянието до външната стена е към120+90= 210 см. А ти си писал 130+50=180см.
Защо е променен проекта :?
Много вероятно стълбите да се носят от пълнежа под тях, а с промяната на стълбището от проекта се постига по-малко пълнеж.
Стоян Михайлов - помощник
нед сеп 18, 2022 6:27 pmschuldiner написа:
99% съм сигурен, че това е шайба от единички. Стълбището може да се държи само от арматурата си, но горната плоча не може без тази шайба. Което не значи, че няма вариант да се замени с П-образна стоманена подпора. Обаче най-сигурното е, че това не е за направисам.
Аз бих търсил друго решение за тоалетна, ако ще да е кабинка в овала до стълбите...
Оказа се точно шайба от единички. В съседната стая с борокорона пробих дупка в стената и пъхнах телефона на видео със светкавица. Вътре е кухо. Само трябва да махна зидът с единичките. Мисля да сложа на тяхното място ветикален метален профил, който горе под плочата да заваря друг метален профил, който да влезне в стената( г образен и така да подпира плочата вместо редът единички.

Прикачен файл

Screenshot_20220926-115353_Gallery.jpg
Стоян Михайлов - помощник
За веттикална подпора какво е най удачно : IPN ; HEA ; HEB . Ще стане ли с дебелостенен квадратен профил или с цилиндрично желязо(дебелостенно)
hidrazin - майстор
Супер!
Някой докато ке-н-за и ще бъде затрупан от бетон и тухли.
Абе ти да не би да си украинец? Там такива ми ти неща се случват.
Ама сам да си го причиниш?
:partyman:
P.S. Винаги съм мразел клизмаджиите..
Това че нещо много ти се иска и имаш “гениални” решения…
Съвсем не означава че са правилните и ще го получиш.
Извикай си инженер-конструктор. Не архитект.
Толкоз.
Форума е “Направи си сам” а не “Утрепи се сам или утрепи някой друг”.
:partyman:

Тема "Тоалетна под стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: