• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
sokolov.91 - майстор
Онзи ден нещо е станало фал по ел. мрежата и в резултат на това имам изгоряло зарядно за телефон и по-лошото - повреда в пералнята. Веригата за управление на бравата на люка на пералнята е дала фира. Бравата е с електромагнит в нея. Електромагнита го захранва триак ACT108W-600E. Имаше изгорял варистор и въпросния триак беше цъфнал. Също и изгоряла писта на платката. Оправих пистата и смених варистора, но не намирам аналог на този триак. Гледах му документацията и видях, че е малко по-специфичен. В български сайтове не го откривам. Има го в алито 5 броя за 3.50лв и поръчах, но не ми се чака 1 месец. Ако някой може да даде предложение за аналог от България ще съм му благодарен.
Пералнята е AEG Lavamat 6000.
Krasi_S - специалист
https://www.tme.eu/bg/details/act108w-6 ... -600e-135/

Доста от БГ магазините за компоненти доставят от този полски магазин с минимална или нулева надценка. Питай най-близкия до теб такъв дали ще ти го достави.
hidrazin - майстор
ср сеп 21, 2022 5:21 pmsokolov.91 написа:
Ако някой може да даде предложение за аналог от България
Има една бройка...
:partyman:
sokolov.91 - майстор
ср сеп 21, 2022 6:41 pmhidrazin написа:
ср сеп 21, 2022 5:21 pmsokolov.91 написа:
Ако някой може да даде предложение за аналог от България
Има една бройка...
:partyman:
Мойте любимци... Как съм ги пропуснал? Мерси. Поръчах го.
petromaniq66 - специалист
И Дано!!! Да не гръмне пак с "магнитната" ти ключалка!
sokolov.91 - майстор
ср сеп 21, 2022 9:33 pmpetromaniq66 написа:
И Дано!!! Да не гръмне пак с "магнитната" ти ключалка!
Не те разбрах :?
petromaniq66 - специалист
Може и да греша, но не съм чувал за електромагнитно заключване на пералня. По - точно е термо с биметална пластина подгрявана от позистор.
Последна промяна от petromaniq66 на ср сеп 21, 2022 10:47 pm, променено общо 1 път.
sokolov.91 - майстор
ср сеп 21, 2022 9:59 pmpetromaniq66 написа:
Може и да греша, но не съм чувал за електромагнитно заключване на пералня. По - точно е термо с биметална пластина подгрявана от позистстор.
Чист електромагнит, задействащ механизъм подобен на химикалка. 1 импулс към магнита отключва люка, 1 импулс го отключва. Иначе да има позистор, но той е в ролята на предпазител на намотката на електромагнита. Ако се скапе нещо триака и импулса стане пистоянен да не изгори магнита.
petromaniq66 - специалист
Тогава контролера да Е жив и здрав! :) Чудно как цъфти симистор управляван импулсно и то от време навреме, че и през индуктивност, топят се писти и прочее...
sokolov.91 - майстор
ср сеп 21, 2022 10:50 pmpetromaniq66 написа:
Тогава контролера да Е жив и здрав! :) Чудно как цъфти симистор управляван импулсно и то от време навреме, че и през индуктивност.
Сега на мястото на триака съм извел бутон и с него отключвам и заключвам люка. Ако задържа дори 1 секунда бутона бравата се превръща в звънец. Иначе с едно бързо докосване бравата щраква и заключва или отключва и пералнята тръгва да пере.
  • 1
  • 2

Тема "Аналог на триак." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: