Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, правя си нова баня, като се прегражда и стеснява една от стаите. Та проблема е следният- там няма съществуващ водопровод за чиста вода и трябва да дойде от най лесното място. А то е през две бетонни плочи. Та моята идея е да се пробият културно тези две бетонни плочи с дупки около 60 -70 мм диаметър, колкото да мине една тръба и нейната изолация, а не да се правят дупки като от метеорит. Та въпроса ми е следният, може ли тези плочи да ги пробия с бор корони за бетон, гледам някакви по 20- 30 лв.? С каква машина да ги ползвам и въобще всякави съвети ще са ми полезни. Как се пробива бетонна плоча?
chapara - майстор
Има спецялизирани фирми, с боркорона за 20-30лв.няма да стане!
gnt69 - майстор
Може и за 5лева. Купуваш си хубаво свердло за бетон ф10 и пробиваш 20-30 дупки в кръг с желания диаметър. Няма да стане красиво но ще бъде евтино. :partyman:
чет сеп 22, 2022 8:16 pmgnt69 написа:
Може и за 5лева. Купуваш си хубаво свердло за бетон ф10 и пробиваш 20-30 дупки в кръг с желания диаметър. Няма да стане красиво но ще бъде евтино. :partyman:
Да, това е идея за която не се бях сетил. Благодаря. А за фирмите, знам че има, но тук в Кюстендил май няма такава, а за да дойдат от София за две дупки :rolleyes:
kozl - майстор
чет сеп 22, 2022 10:07 pmceko45 написа:
чет сеп 22, 2022 8:16 pmgnt69 написа:
Може и за 5лева. Купуваш си хубаво свердло за бетон ф10 и пробиваш 20-30 дупки в кръг с желания диаметър. Няма да стане красиво но ще бъде евтино. :partyman:
Да, това е идея за която не се бях сетил. Благодаря. А за фирмите, знам че има, но тук в Кюстендил май няма такава, а за да дойдат от София за две дупки :rolleyes:
А сетил си се къде е "дебелата" цена.
Скоро и аз пробивах за PVC Ф110 плоча 15 см с дупка до дупка, но после и къртача се намеси.
Оформянето на отвора е трудно в такива тесни отвори, че шилото бие под малък ъгъл и лесно отплесва. За тва по обектите дупките с къртач стаат гоуеми и по-добре е като се ползва бор корона.
nork - специалист
чет сеп 22, 2022 10:07 pmceko45 написа:
чет сеп 22, 2022 8:16 pmgnt69 написа:
Може и за 5лева. Купуваш си хубаво свердло за бетон ф10 и пробиваш 20-30 дупки в кръг с желания диаметър. Няма да стане красиво но ще бъде евтино. :partyman:
Да, това е идея за която не се бях сетил. Благодаря. А за фирмите, знам че има, но тук в Кюстендил май няма такава, а за да дойдат от София за две дупки :rolleyes:
Със сигурност има такива, та дори и тези дето поставят климатици правят такива услуги :wink:
Потърси иначе чанча ще е голям с къртач или мощен ъглошлайф, а като хвърлиш и 2 корони по 30лв ще си и на сметка даже :drinkers:
LazarGanev - "Велик майстор"
То фирми с диамантени боркорони за водно пробиване може и да има местни, но за по-малко от 120-150лв едва ли ще дойдат, тъй че хващай перфоратора и бой. Добре е да е с SDS-Max захват
chapara - майстор
Идеалната дупка със максимално запазване здравината на плочата, особено ако не се уцели арматура казах как се прави!

Тема "Пробиване на плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: