Мечтата на всяка домакиня
chapara - майстор
пет окт 14, 2022 5:27 amHoвoceлckи написа:

Ти като професионалист какво ще кажеш за пиленето на ръбовете на тези плочи?
Ще кажа: НЕ!
rossenboy - специалист
Пусналият темата не я е напуснал все още и може да даде допълнителни разяснения - питането е провокирано от търсенето на по-добра цена за плот от камък (технически, гранит, мрамор,...), иначе ми е ясно че стермоплот е по-лесно и по-евтино. Дървен масив също добре изглежда, но там поддръжката не ме устройва. Варианта с гранитогрес със еднакъв цвяат във дълбочина не е лоша идея, там връзките на 90 градуса (челата) ше станат по-добре, евентуално могат и да се позаоблвт (ръбовете де). Мозайки и фаяанс мисля, че не е необходимо да обсъждаме като варианти. Друг вариант е да паднат цените на камъка. Или да се предвиди по-голям бюджет за кухнята.
Krasi_S - специалист
пет окт 14, 2022 12:20 pmrossenboy написа:
търсенето на по-добра цена за плот от камък (технически, гранит, мрамор,...)
...
Друг вариант е да паднат цените на камъка. Или да се предвиди по-голям бюджет за кухнята.
Като ползвал повечето от изброените варианти, за мен камъка (гранита) си остава най-удачното решение. И във времето се изплаща, т.е. излиза и по-евтино... Оттук нататък, начините да намалиш цената му са да си го "направиш" сам - т.е. да си вземеш размерите (или с шаблон), да си го поръчаш, да си го доставиш, и да си го монтираш. И ако не се изхвърляш със екзотични видове камък и десени, цената е все още приемлива.
Аз лично постъпих така, когато си правих кухнята. Един съвет - "проектирай" си го така, че да е на повече, но по малки части. Ако има възможност. Иначе етапа с "доставката" ще ти се стори едно малко приключение по вдигане на тежести в тесни помещения :rock: :shock:
kozl - майстор
пет окт 14, 2022 12:20 pmrossenboy написа:
Друг вариант е да паднат цените на камъка. Или да се предвиди по-голям бюджет за кухнята.
Ми минавай на последния вариант, защото каманите падат, но цените - не :roll:
Те цените в Китай си били същите, но транспорта е скокнал. Така разправят вносителите.

Тема "Кухненски плот от гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: