• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
pipbel написа:
Този конкретен случай имам в предвид (точка 2).

ОК! Разбрах.

Относно любимия на много хора акумулиращ ефект - изрично споменах горе че не е загубен съвсем с тази вътрешна ТИ, понеже 1/2 от стените (вътрешните) нямаме голям зор да ги изолираме. Да наблегнем на таваните и външните стени смятам за достатъчно.
А относно дървото като термомост - несериозно е ! Сметни си с калкулатора сам колко е U на 25 см дърво. Според мене е около 0.5 - егати термомоста.... :-D

Все още чакам обосновано мнение някой да ме "разбие на пух и прах", защото иначе не мога да си обясня защо трябва да дам 4 пъти !!! повече пари за външна ТИ на сегашната си къща (НЕ новите).
Хайде, за начало ти обоснови сините подробности. Кажи кои "тавани" ще изолираш вътрешно - напр. плочата м/у 1 и 2 етаж какво я правим? Напомни какво правиш на новата къща в този аспект. Може и да си прав, ама чак х 4 + "загуби не съвсем", въпреки че комфорта трудно ще измерим:? Напомня ли ми нещо за "Еретично за топлоизолациите" ?
sasooooooooo - "специалист"
Май ще се отклоните от съществото.
pipbel - майстор
Смятам че грубата ми сметка за 4 пъти по-скъпа външната спрямо вътрешна ТИ е вярна.
Материали за вътр.ТИ - не повече от 15лв/м2 (с 5-ца фибран). Освен това 95 % от хората в тоя форум ще си я направят сами и не по-зле от майсторите.
Материали за външна ТИ - не по-малко от 30лв/м2 (справка - темата на Прасчо с офертите), поставяне, скелета и т.н. + поне 15лв/м2 отгоре. Ето ти 3Х. Като сложиш и по-голямата площ на външната ТИ - ето че идва на 4Х повече.

Тавана по принцип се изолира на истинския таван, отгоре или отдолу в нашия случай е без значение (при липса на реални термомостове). По-скоро са критерий височината на помещението, а между 1 и 2 етаж според зависи - ако горе е Вуте изолирам добре, ако е мой и 2-я етаж - хич.

Акумулирането - не мислиш ли че като има 2 стени те ще акумулират повече отколкото когато са били 4 ? Тоест ще имаме запазен поне 60% от первоначалния акумулиращ капацитет....Просто ми се струва интуитивно, не го твърдя.
Но и 50% да е - пак си го има, нали....


Относно комфорта - Ми добре, може би ще е 20 % по-комфортно с външна ТИ.
Хубаво - ама всеки както си прецени. Някой ще предпочете 80% комфорт за по-малко пари, друг ще има 100%, но ще се изръси доста(4Х) по-здраво.
Май ще се отклоните от съществото.
sasooooooooo - просто искам да разгранича двата типа къщи - не съм съгласен да се слагат под общ знаменател и съответно препоръката за ТИ да е една и съща.
Master_Kenobi - V.I.P.
Доктор, недей да плаши хората. :-D
Лятото в Сф, фирми санираха за 36 кинта/квадрата - външно с 6 см. Всичко вкючено. За по-големи обекти, разбирай 2-3 съседни апартамента - отстъпка.
15 лв/м2 е само фибрана. А лепила, мрежи, шпакловки... И дали 95% могат да си шпакловат сами прилично вътрешните стени? Щото аз съм от другите 5%. Макар и да минавам за сръчен, ръка се иска за това. Май няма само 5% да минат без майстор.
pipbel написа:

Относно комфорта - Ми добре, може би ще е 20 % по-комфортно с външна ТИ.
Ще споделиш ли единицата мярка за конфорт? :? Щом си го сметнал в проценти би следвало да има такава. :-D
pipbel - майстор
Мене само предвидените материали за външна ТИ са толкоз пари бе....
Смятай с какви качествени материали работят вашите СФ фирми (че и Варненските де) за да постигнат такава цена.... no comments
Щото аз съм от другите 5%. Макар и да минавам за сръчен, ръка се иска за това.
Жената може, а пък ти модератор тука.....не те е срам.... :-D :-D
Master_Kenobi - V.I.P.
Купуват на едро хората. Читави са им материалите. Гледах ги. Пък и конкуренцията ги натиска, знайш колко много са...
pipbel написа:
Жената може, а пък ти модератор тука.....не те е срам.... :-D :-D
На жената сичко е простено! :lol:
---------
Не каза нищо за единицата мерка на... :-D
pipbel - майстор
Еееее, зехме да спамим май тука...
Ама въпроса за "конфорта" (цитат :-D ) не го повдигнах аз.
Единицата мярка не я знам, не знам дали е 20%, ама със сигурност не е 400% по-голям....
Master_Kenobi - V.I.P.
Що да спамим? Уточняваме се. И щото 4х или 400% не бяха доказани никак... Е, тва исках да напишеш:
pipbel написа:
Единицата мярка не я знам, не знам дали е 20%, ама със сигурност не е 400% по-голям....
и после да припомня:
Master_Kenobi написа:
Така че, в крайна сметка, нещата за всеки конкретен човек и случай, пак опират до: "Това харесвам, това - не."
:-D
8180 - майстор
Сега,
Той Докторът малко по -"на едро" харчи, да е жив и здрав.
Там с материалите сметките отчитат ли, че вътре слагаме XPS, а отвън EPS? Ако е вата вътре - пароизолация? Не съм убеден, че и площта на вътрешната е по-малка. Ако го гледаме за един етаж все ми се струва същото (изключвам случая дето уж няма термомостове). Ако все едно вътре не е завършено - друга опера (комбинират се разходите). За отвън също.
Сведенията, за радиацията, които даде тези дни, май също дават предимство на външната ТИ. Предполагам обаче, ние едва ли ще запишем КАТЕГОРИЧНО, че външната ТИ винаги е по-добра (Тани имаше един балансиран текст по-горе).

А иначе ми се върти (с оглед крайната цел) да не се задълбочаваме много в ТИ на къщи. По-рядък, а и по-разнообразен случай. Рядко се прави "Направи сам", като за новите се предполага, че има читав проект.
Докторе,
Направи (формулирай), моля предложение къде какво конкретно е задължително (желателно, според теб) да се включи в разработваните (по-общи форумни) изводи и препоръки (засега, по макета от Кеноби).
pipbel - майстор
8180, по твоя молба -ето ги и мойте лаконични коментари.
Където не съм писал нищо - значи съм съгласен
Грешки:
- Да се изолира с XPS от външната страна;
- Да се изолира с EPS от вътрешната страна;
- Да се слага топлоизолация на нова къща, вместо подходящи по вид и дебелина тухли; ОК, но трябва да се изолират термомостовете
- Да се обезвлажнява помещението с обезвлажнители, вместо да се вземат мерки за вентилация и отстраняване източниците на влага;
- ....

Не е препоръчително:
- Да се слага изолацията отвътре, при условие, че е възможно тя да се сложи отвън; ОК, но при определени условия може да се каже и обратното
- Да се създават кухи пространства (дори и те да са запълнени с изолационен материал) от вътрешната страна на стената;
- Да се избере ПВЦ дограма, пред дървена - стъклопакетна; От къв зор ?- ...

Правилно
- Да се изолира с EPS отвън;
- Ако горното е невъзможно, отвътре се изолира с XPS;
- Нови строежи се правят с подходящи по вид и дебелинавъншни зидове и без изолация; или двуслойни с ТИ по средата
- "Кухи" пространства по стените от вътрешната страна не се допускат, освен в случаите, когато технологията го предполага (сглобяеми къщи);
- ....
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Видове топлоизолационни системи и приложението им" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: