• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
chapara - майстор
Навий си богато тефлон на резбата и си гледай кефа. Така си сменям кранчетата на туристическите бутилки, така ги сменят и сервизните техници. И да, кранчетата сериозно също се нагряват.
kr1100 - майстор
PTFE издържа до 240 гр. Ц Така, че споко.
MamaMy - майстор
Лиско, да дам и моите 5 стинки.
Свали тази уплътнения и в канала под тях навиваш тефлонов конец! Така той хем уплътнява хем увеличава диаметъра на гумата.
:wink:
Lisko - майстор
пон ное 28, 2022 9:18 pmMamaMy написа:
Лиско, да дам и моите 5 стинки.
Свали тази уплътнения и в канала под тях навиваш тефлонов конец! Така той хем уплътнява хем увеличава диаметъра на гумата.
:wink:
Цитирам само последния, но благодаря на всички.
Температурата не е проблем, защото това е откъм страната на бутилката с бензин. Наляво се вижда тръбичката (около 30см) по която отива към горелката.
Ако опитам да ги сваля тези гумички от каналчетата в които са (което неминуемо ще направя, щото те така не вършат работа) съм 99% сигурен че по-твърдата ще стане на парчета. За по-меката съм 50/50.
Аз между другото не мога да схвана принципа на действие на тези гумички, защото при завиване на винта те си остават също толкова притиснати към стените на цилиндъра в който влизат, колкото и когато не си затегнал винта. Ако имаше "челно" гумичка така че да опре в дъното на цилиндъра, тогава разбирам - затягането щеше да притисне такава гумичка и да уплътнява между двата метала, толкова по-добре, колкото по-затягаш винта.
МамаМу - след конеца отново да сложа гумата отгоре му??? Добре, стига да не се е счупила/скъсала.
chapara - майстор
Такива връзки с О-пръстени има хиляди. Бърза сглобка на маркучи, алуминиевите тръби, в автомобилостроенето и т.н.т.тук се продават о-пръстени с шепи. При теб няма ли магазини за автоаксесоари, като счупени щипки и др.?
А не се ли продава тази мека връзка като резервна част?
ESPACE - майстор
пон ное 28, 2022 7:48 pmchapara написа:
Навий си богато тефлон на резбата и си гледай кефа.
Връзката е холендрова там, гайката се върти около тръбичката. Нищо няма да стане с тефлон на резбата, трябва и пред(под) нея. Това е просто осигурител да не се вади. Уплътняват О-пръстените.
Lisko не може да нямате магазини за рез. части, автоаксесоари, железарии?
hidrazin - майстор
нед ное 27, 2022 10:59 amLisko написа:
Китайски примус на няколко години (рядко ползван). При помпене, от мястото посочено с пирончето (снимка 2) започва да цвърчи бензин.
Само О=пръстени от маслоустойчива гума. Или нов маркуч.
ЦЪЪЪК
А що на бензин а не на пропан-бутан? Тоя накрайник който си показал е точно за еднократна бутилка с газ.

Прикачен файл:
котлон.jpg

:partyman:
Lisko - майстор
Хидра, газовите са песен. Имаме газов от 2002-ра (марков - "Primus") и работи като слънце с еднократни бутилки.

А този го взех от Али-то за бойната готовност (случай на земетресение) но съм го ползвал чат пат и в ежедневието.
Логиката ми беше че ако стане земетресение и къщата е паднала, да има с какво да си топлим водата, консервите и нас самите
а по него време имахме 2 тона резервоар с нафта.
Та този е многофункционален - може да гори бутан, а може и бензин и нафта. Само че нафтата се оказа, че не я долюбва щото
през 5 секунди прави пуф- и пуска облак сажди. После пак гори нормално до следващото пуф-
като този е:
https://www.aliexpress.com/item/1005004568225556.html
Аз тогава си рекох - еми хубу, то ако е паднала къщата едни сажди са ми последния дерт.

A! Чакай! Май ги намерих:
https://www.aliexpress.com/item/32909733569.html
hidrazin - майстор
вт ное 29, 2022 10:28 pmLisko написа:
Логиката ми беше че ако стане земетресение и къщата е паднала, да има с какво да си топлим водата, консервите и нас самите...
:-D А противоатомното скривалище завърши ли го? Нали се сещаш, за руските бомби. :-D
Гумичките дето си намерил ги дават за врътката но вероятно ще станат за където ти трябват.
:partyman:
Lisko - майстор
вт ное 29, 2022 11:33 pmhidrazin написа:
вт ное 29, 2022 10:28 pmLisko написа:
Логиката ми беше че ако стане земетресение и къщата е паднала, да има с какво да си топлим водата, консервите и нас самите...
:-D А противоатомното скривалище завърши ли го? Нали се сещаш, за руските бомби. :-D
Гумичките дето си намерил ги дават за врътката но вероятно ще станат за където ти трябват.
:partyman:
За тебе ташак, ама за нас е сериозно. Всеки който познавам има сандъче "бойна готовност за земетресение". Нашето е на двора.
В работата всеки има (служебно раздадена) по една торба която стои под бюрото. Едно на ръка че застраховките на къщите всяка година
се дигат с аргумента "земетресение". Веднъж годишно сирените вият за тренировка земетресение (според мен трябва по-често, защото
за разлика от Япония, където редовно си имахме истинска практика, тука само го чакаме, но междувременно няма никакви земетресения,
дори малки).
Що се отнася до руските бомби, тука няма нищо стратегическо което да целят.
Ако па е нещо атомна патаклама, не дай си боже, тогава и с убежище и без убежище, всички са артисали от глад.
  • 1
  • 2

Тема "Бензинов примус - утечка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: