• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Alexandar86 - помощник
Здравейте. Интересува ме мнение за хидроизолация на ивични основи без мазе. Има подпочвени води. Кота 0 е повдигнат на 70см.от терена.
kr1100 - майстор
Архитекта проектант трябва да ти е направил проект с материалите ,които трябва да се използват.
Alexandar86 - помощник
За хидроизолация няма
kozl - майстор
Използвай обмазни. Има и на циментова и на битумна основа и разни други. Полиуретанови също стават, но са най-скъпи.
Alexandar86 - помощник
Тези на битумна основа добри ли са? И обмазвам подложния бетон и основите
kr1100 - майстор
пет дек 16, 2022 10:33 amAlexandar86 написа:
За хидроизолация няма
Aми ще трябва да изровя проекта. Но той е 2008г, а изпълнението 2010г. Има вече доста нови материали. . Но са А3 формат проектите и нямам такъв голям скенер .С телефона не става ,че камерата не фокусира и е мъгла.
И при мен беше без мазе с подпочвени води. Като копаха ивичните основи на 30 см излезе вода и правиха канали за изтичане.
Последна промяна от kr1100 на съб дек 17, 2022 5:45 pm, променено общо 1 път.
Alexandar86 - помощник
А има те ли идея каква хидроизолация сте слагали и дали е ефективна?
kozl - майстор
Пиши какво те притеснява за ивичните основи щом няма да има мазе.
То може и с битумна мембрана и според проекта под цялата къща, вкл.армиран, удебелен подложен + предпазен бетон или само по ивичните основи. Ако само по ивичните основи много кроене става и си требе гъвкав материал и подходящо по-топло време за работа.
Та ако изолациятя е само по ивичните основи и няма подземни помещения - за това препоръчах обмазни хидроизолации само по ивичните основи.
Ползвайте в основите водоплътен бетон.
За хидроизолация бих ползвал двукомпонентната на Мапей, може и на СИКА. Ако не достигат финансии тези марки предлагат и еднокомпонентна хидроизолация. Освен основите може да изолирате и под първи ред тухли. И не знам какъв е проекта но цокъла към терена също трябва да бъде предпазен от влага с хидроизолация.
Тухлен зид в контакт със земна основа е против правилника, там само бетон.
Alexandar86 - помощник
Здравей. Интересува ме за хидроизолация на основите ли само или на основите и подложния бетон и каква да е. До момента съм отлял подложния бетон със найлон и стъпките на ивични те основи. Във бетона има добавка за водоплътност. Притеснява ме че има доста подпочвени води и вкарва вода вътре в клетките. Къщата е на 1етаж на 70см.от земята без мазе.
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на ивични основи без мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: