Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Todorov99 - напреднал
Здравейте! Става дума за бойлер Елдом 50л. 2kW., на може би вече около12 год. Преди 3 години беше сменен нагревател и терморегулатор. Онзи ден случайно забелязах, че има капки по капака, и се установи пропуск от мястото на снимките. Допитах се до човекът, който го ремонтира преди време, като му обясних, че други течове видимо няма. Според майстора обаче, не е от уплътнението на фланеца, а по-вероятно шупла, и ме посъветва да сменям направо бойлера. Все пак преди да предприема подобна стъпка искам да се допитам, защото освен това леко капене, други видими течове няма, загрява и изключва нормално.
Благодаря предварително, и весели празници на всички!
Прикачен файл:
20221223_221434.jpg
Andri01 - майстор
" маСтора" ти как реши,че е шупла,без да го отвори? Явно не му се занимава?! Източваш,отваряш и ще разбереш дали е шупла или уплътнението.
ky-kyy - майстор
Е, то три години капало, ако не беше се цъклил, щеше още си капе :)

Гарнитурата струва стотинки. Смени я.
Todorov99 - напреднал
съб дек 24, 2022 9:22 amky-kyy написа:
Е, то три години капало, ако не беше се цъклил, щеше още си капе :)

Гарнитурата струва стотинки. Смени я.
Не е капало три години, а преди три години бяха сменени терморегулатор и нагревател. Тогава беше последното обслужване. Това е от скоро. И моята идея е да опитам с гарнитура... Пък знае ли човек... На коледа ставали чудеса :-D
ky-kyy - майстор
Ми, добре....От скоро.
Спирай му тока, направи снимка с телефона, кое къде е вързано, хващай чука, теската и козия крак и си спести 350 лева :)

ПП. Няма да е зле, да му спреш и водата :)
ПП2 Няма да е лошо и да изчистиш котления камък и всичките други мизерии.

Успех :)
ky-kyy - майстор
съб дек 24, 2022 9:28 amTodorov99 написа:
На коледа ставали чудеса :-D
Истина е ! :supz:
fbr - майстор
Сега е затрупано с варовик, а след почистване за смяна на гарнитурата, по вероятно е да текне по силно. Обикновено от огъвката за оформяне на елипсовидния отвор идват проблемите на елдомския казан.
ky-kyy - майстор
съб дек 24, 2022 9:36 amfbr написа:
Сега е затрупано с варовик, а след почистване за смяна на гарнитурата, по вероятно е да текне по силно. Обикновено от огъвката за оформяне на елипсовидния отвор идват проблемите на елдомския казан.
Викаш - Дето е капело, вече ще тече :lol:


Тодоров, не го чети тоя, сигурно продава бойлери, затова те разкандардисва.
zz_stefanov - майстор
И аз си падам по чудесата. До обяд магазините работят, нов и 'чудото' ще се случи.
Весели празници. :)
fbr - майстор
съб дек 24, 2022 9:40 amky-kyy написа:


Тодоров, не го чети тоя, сигурно продава бойлери, затова те разкандардисва.
Не съм, ама съм помагал тук-там по приятели, и без изключение се е случвала аналогичната история. Подмяна на електрическата част и последваща проява на пробит казан.
Последна промяна от fbr на съб дек 24, 2022 10:17 am, променено общо 1 път.

Тема "Протекъл бойлер Елдом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: