• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 68
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bai_shefa - помощник
пет дек 16, 2022 9:04 amfeikot написа:
За това моделите на EASUN,POWLAND и всичките им производни са перфектният вариант за бюджетна инсталация. Работят с всякакви батерии,смесват,имат вифи... и са на приемлива цена. Гроватския е хубав и як модел, но проблема, че работи само с тяхната батерия не е никак малък.
Нямам много опит с фотоволтаините системи и тези марки за които пишеш дори не съм ги чувал. Гроуват ми ги препоръча приятел, който ги използва и е доволен. При мен не работят с тяхна батерия, а с 4 оловни AGM.
Детето - специалист
пет дек 16, 2022 9:04 amfeikot написа:
За това моделите на EASUN,POWLAND и всичките им производни са перфектният вариант за бюджетна инсталация. Работят с всякакви батерии,смесват,имат вифи... и са на приемлива цена. Гроватския е хубав и як модел, но проблема, че работи само с тяхната батерия не е никак малък.
Въпросният модел на Гроват го имам при мен, работил с 4-оловни акумулатора. За същият инвертор съм си купил и БМС който го дават да поддържа комуникация с Гроват. Към този инвертор мисля да вържа и клетките които съм поръчал, но това догодина.
Да не се бъркате с Хувей който може да работи само с тяхната и на LG батерия. Която към момента струва една торба пари и още една за БМС.
brum - майстор
Събрах батерията. Че и работи. Получи се добре според моите разбирания. Милиомметъра показа доста добри съпротивления при връзките по терминалите. Сумарното вътрешно съпротивление на 16-то батерии с бъсбаровете е 5 милиома.

БМС-а и той тръгна без драма. Драма имаше с комуникацията с компютъра, щото нямах Windows, а програмата му е само за Windows. Накрая с официална виртуална машина с Windows 10 нещата тръгнаха.

Сега зареждам с лабораторното зарядно и ще гледам да балансирам клетките. Другият уикенд се надявам да свържа батерийният инвертор.

И не съм само аз от лудите с батериите. Съседите от вчера слагат 10 киловата фотоволтаици с хибридни инвертори и батерии. Подозирам, че искат да си зареждат електричките с тях. Ама колко батерии слагат не знам. Тая работа ще иска бая капацитет...

Прикачен файл

b5.jpg
b5.jpg (28.76 KиБ) Видяна 753 пъти

Прикачен файл

b4.jpg
b4.jpg (56.22 KиБ) Видяна 753 пъти

Прикачен файл

b3.jpg
b3.jpg (43.88 KиБ) Видяна 753 пъти

Прикачен файл

b2.jpg
b2.jpg (26.46 KиБ) Видяна 753 пъти

Прикачен файл

b1.jpg
b1.jpg (52.78 KиБ) Видяна 753 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
съб яну 07, 2023 7:26 pmbrum написа:
И не съм само аз от лудите с батериите. Съседите от вчера слагат 10 киловата фотоволтаици с хибридни инвертори и батерии. Подозирам, че искат да си зареждат електричките с тях. Ама колко батерии слагат не знам. Тая работа ще иска бая капацитет...
Едва ли, по-скоро си мисля, че се надяват да вземат едни пари от програмата. Да зареждат батерии от батерии е пълна лудост. Стоматолози ли са?
MamaMy - майстор
Тези балансиращи кабели не са ли тънки? Струва ми се, че ще има проблем с тях. Може и снимката да ме лъже тъй като нямам база за сравнение.
resistbody - майстор
нед яну 08, 2023 12:01 amLazarGanev написа:
Едва ли, по-скоро си мисля, че се надяват да вземат едни пари от програмата. Да зареждат батерии от батерии е пълна лудост. Стоматолози ли са?
Ще вземат уй, трябва да да нямат енегийно ефективен уред у тях... а те електрички имат даже..
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 08, 2023 12:37 amresistbody написа:
Ще вземат уй, трябва да да нямат енегийно ефективен уред у тях... а те електрички имат даже..
Няма такова изискване - иска се да покаже човек няколко снимки, че има в къщи кюмбе, камина или котел на дърва - то това и с фотошоп става :cool:
Lutchezar - майстор
На мен ми се мотае главата че е изрично забранено батерии и акумулатори да са близо до дърво, камо ли в кутия. Нещо от пожароопасните беше, имаше изисквания за отстояние. Иначе добре си го направил.
brum - майстор
Кабелите са фабричните за БМС-а. По тях вървят 100-200mA по време на балансиране. Нищо им няма. БМС-а е от кадърните.

Да, не трябва да са в дървена кутия. Ама желязна няма да им издялам. Туй никой няма да го гледа дали отговаря на изисквания разни. Пък и не знам по нашите ширини въобще да има дефинирани такива. За пожаробезопастност - бетон не гори. Около тях ще има малко топлоизолация само и бетон.

Съседите не са стоматолози. Не съм ги виждал тези дни, но като ги видя ще ги разпитам. Слагат 10kW фотоволтаици, ама колите денем се карат, та не знам за какво иначе биха ползвали толкова ток.

До тук като гледам се самозатоплят при зареждане достатъчно, за да не ми е нужен подгряване. Първото зареждане продължава да се точи. От 8.5 градуса клетките са на 16 градуса. И това само с трите сантиметра топлоизолация около тях. Околната им температура е 7 градуса.
Детето - специалист
Добре се е получило, какво сложи между клетките като изолация. Тези пружини от къде ги взе?
Иначе 10киловата панели и при мен има, ако има слънце ми покриват нуждите.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 68

Тема "3kW фотоволтаична инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: