• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 18
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
hidrazin - майстор
съб яну 28, 2023 3:29 pmbrum написа:
Ако нещо са променили последните 3-4 месеца може и да не е вярно.
Другият вариант е да цъкнеш, че пратката е получена. Иначе нямаш достъп до отварянето на dispute. От около 4 години е така.
И тези неща не са верни. И то от много време.
Преди много години (със сигурност 2016-та беше така) диспут трябваше да отвориш няколко дена преди крайния срок иначе гориш ако прескочиш датата.
За много кратко време го промениха както казваш - от когато вкараха оня 15-дневен срок след крайната дата.
В момента може да отвориш диспут много, много ... по-рано.
Сега си погледнах историята - май месец миналата година съм поръчал нещо и съм отворил диспут две седмици след това.
Така че е така повече от година че и две и дори повече ама не ми се рови.
:partyman:
hidrazin - майстор
съб яну 28, 2023 4:01 pmkr1100 написа:
Знам за UA номера , но отникъде не ми излиза - излиза само номера на поръчката, който съм дал.
В дясно от поръчката имаш бутон "Order details > "
Натискаш и отиваш на детайли за поръчката.
Там имаш отгоре едни заоблени бутони от които единия е " Track order"
Натискаш го и чак тогава ще видиш номера за проследяване и превозвача. :-D
От доста време го направиха така - много дразнещо.
:partyman:
kr1100 - майстор
съб яну 28, 2023 4:11 pmhidrazin написа:
...Там имаш отгоре едни заоблени бутони от които единия е " Track order"
Натискаш го и чак тогава ще видиш номера за проследяване и превозвача. :-D
От доста време го направиха така - много дразнещо.
:partyman:
LS199718115NL
LS199672002NL
:partyman:
brum - майстор
съб яну 28, 2023 4:05 pmhidrazin написа:
В момента може да отвориш диспут много, много ... по-рано.
Сега си погледнах историята - май месец миналата година съм поръчал нещо и съм отворил диспут две седмици след това.
Така че е така повече от година че и две и дори повече ама не ми се рови.
:partyman:
Иди пробвай на пратка която не е получена да отвориш dispute. Цъкаш бутона за dispute, казваш че причината е неполучена пратка и не ти позволява да продължиш напред.

Напред можеш да продължиш само ако пратката е получена частична или почупена. Т.е. индиректно потвърждаваш, че е получена и после можеш да се бориш само за частично връщане на парите.
hidrazin - майстор
съб яну 28, 2023 6:45 pmkr1100 написа:
LS199718115NL
LS199672002NL
И двете се проследяват. Даже през български пощи. Друг е въпроса до колко е вярно...
Според проследяването едната е доставена на 03.01 в Разлог а другата на 04.01 в с.Крайници ...
ЦЪК-1
ЦЪК-2
Възможно е и китаеца да ти е дал фалшив/грешен номер за проследяване. За това и вече му няма магазина.
И на мен ми се е случвало. Ако имаш възможност отваряй диспут (ако не е изтекло времето за доставка + онези 15 дена.
Ако искаш дай снимка на екрана където са ти детайлите на поръчките.
Ето какво е при мен за поръчка която е пристигнала, потвърдил съм получаването но още съм в 15-дневния период.

Прикачен файл:
Али пратка.jpg
Али пратка.jpg (76.44 KиБ) Видяна 667 пъти

:partyman:
brum - майстор
Като поръчаш следващата и я пуснат да пътува пробвай. После пак пиши, че не съм прав :) .
hidrazin - майстор
съб яну 28, 2023 6:56 pmbrum написа:
Напред можеш да продължиш само ако пратката е получена частична или почупена. Т.е. индиректно потвърждаваш, че е получена и после можеш да се бориш само за частично връщане на парите.
Никога, никога, ама НИКОГА не правете тая простотия да потвърдите неполучена пратка или преди да отворите диспут.
Независимо кой ви съветва или китаеца да ви моли на колене и да обещава всичко на тоя свят.
:partyman:
P.S. Всичко съм потвърдил - ще падне чакане.
Между другото... Само 14 дни след плащането.

Прикачен файл:
Диспут.jpg
Диспут.jpg (61.98 KиБ) Видяна 662 пъти
Lutchezar - майстор
В София ходих да си прибирам китайска пратка от никому неизвестна куриерска фирма, която според мен се е регистрирала само за това. Та издири кой във Варна получава от Али. Зарежи това с Българските Пощи, въпреки че и там може да опиташ да търсиш.
kr1100 - майстор
При писането на предния ми пост доставките не бяха финиширани. Сега са.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 18

Тема "Получаване пратки от АЛИЕКСПРЕС след 01.07.2021 от пощата и куриери." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: