Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Моля за съвет, паникьосах се - вътрешна стена зад гардероб, стената е обща за баня и спалня. През деня спалнята не се отоплява.От другата страна в банята е мивката. Огромно влажно петно, което е надигнало и напукало мазилката зад гардероба в спалнята, на височина горе - долу колкото мивката. Не тече от тавана, няма видимо да избива вода отнякъде. Възможно ли е да е конденз или по - скоро някакъв скрит теч от банята?
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма смисъл да се залъгвате, че може да е конденз
chapara - майстор
Категоричен конденз. Почети, има много написано по въпроса, но разковничето е гардероба на 10см.от стената и стаята отворена. Умишлено не пиша на къде! Ако е теч след просъхването поне ще те насочи къде е.
kozl - майстор
Аз мисля като Лазар. Стената е вътрешна.
Ако са налични условия за конденз в спалнята то логично е конденза първо да се появи на външната стена и по дограмата към фасадата.
zz_stefanov - майстор
Няма снимки, но след като не надхвърля височината на мивката и отговаря на мястото ѝ, и аз предполагам теч.
Може да е нещо много елементарно, недобро уплътнение на ексцентрик/удължител...
Огледай внимателно плочките, там където е теча е възможно самата плочка да се отличава съвсем леко от другите.
Jacomo - специалист
вт фев 14, 2023 7:01 amkozl написа:
Аз мисля като Лазар. Стената е вътрешна.
Ако са налични условия за конденз в спалнята то логично е конденза първо да се появи на външната стена и по дограмата към фасадата.
:supz:
lecki - специалист
Някой да притегне връзките на чешмата.

Тема "Теч или конденз - моля за мнение!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: