Всичко за дърводелството
ESPACE - майстор
Няма как на платката да има два C3, поглед леко в ляво :wink: . Прилича на диод, изгоряло е като диод, пише D3 ама надписа е малко китайски.
seeker - специалист
пон мар 13, 2023 8:14 pmESPACE написа:
Няма как на платката да има два C3, поглед леко в ляво :wink: . Прилича на диод, изгоряло е като диод, пише D3 ама надписа е малко китайски.
Не малко, а доста си е охлепан надписа...
vlax - майстор
Я проследи и покажи къде отиват пътечките от него и какво пише на U1,че снимката не е добра.
ПП И аз не можах да намеря снимка на същата платка.
:partyman:
seeker - специалист
вт мар 14, 2023 8:22 amvlax написа:
Я проследи и покажи къде отиват пътечките от него и какво пише на U1,че снимката не е добра.
ПП И аз не можах да намеря снимка на същата платка.
:partyman:
Не мога да направя снимка, на която да се вижда. Разчоплих изгорелия елемент.

Прикачен файл

IMG_20230314_112233_n2JP6m877v.jpeg

Прикачен файл

IMG_20230314_110854_xat7uAKL47.jpeg
ESPACE - майстор
Катода на новия към дупката.
seeker - специалист
вт мар 14, 2023 2:00 pmESPACE написа:
Катода на новия към дупката.
Ок
seeker - специалист
Ще помоля знаещите да дадат акъл; това на снимката дали не е липсващия като данни диод(с червената стрелка)?

Прикачен файл

IMG_20230317_173123_9X0iDCsk02.jpeg
ESPACE - майстор
:-D И как реши че нещо кръстено D3 на съвсем друга платка ще е същото като при теб? Може и да е, а може и да не е.
Тъп диод е, още ли не си го сменил с нещо налично. И понеже на 95 % е защитен диод и без него трябва да работи, ако пак не обърнеш поляритета.
seeker - специалист
пет мар 17, 2023 6:25 pmESPACE написа:
:-D И как реши че нещо кръстено D3 на съвсем друга платка ще е същото като при теб? Може и да е, а може и да не е.
Тъп диод е, още ли не си го сменил с нещо налично. И понеже на 95 % е защитен диод и без него трябва да работи, ако пак не обърнеш поляритета.
Не, не съм го сменил, аз лично нямам тази възможност. Да рискувам ли да пробвам да до включа и без да е сменен, днес пристигна новият контролер?
Lutchezar - майстор
Искаш да видиш дали ще изпуши и новия контролер?
Намери диод и го смени!
И се надявай да не е отвял нещо друго!

Тема "Повреден драйвер за лазерен модул ЦНЦ3018" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: