• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivanovbg - майстор
пон дек 11, 2023 10:35 pmpipilica написа:
Ами понагоре има линк, некъв кислол 15-17% солна киселина пише на шишето.
Днеска обаче греда не мога да надуя да изкарам водата от другия кръг дето ходи на терасата, та ся си приготвих компресора от колата и захранване да надуя да махна водата за да сипя киселината, че после пак да надуя да я сменя.
Казах ти технологията,но те домързя да сложиш помпа. Ся май няма да избягаш от къртене. Аз не бих надувал с въздух. Ако изпусне някоя скоба белята дето може да стане ще е по голяма от къртенето.
hidrazin - майстор
пон дек 11, 2023 11:40 pmivanovbg написа:
... Аз не бих надувал с въздух. Ако изпусне някоя скоба ...
К'ва е тая скоба бре? :-D
И да надува, да надува, колко да надува?
пон дек 11, 2023 10:35 pmpipilica написа:
... та ся си приготвих компресора от колата ...
То ако компресорче за кола ако моеше да пръсне нещо, то отдавна да беше станало нещо такова. :-D





:partyman:
ivanovbg - майстор
Не такова пръскане, а пръски киселина. А то си качва два три бара.
hidrazin - майстор
Ми че откъде тая киселина бре? Той в момента няма киселина в тръбите а вода.
Просто след промивката с киселина и след това с много вода пак се затлачила едната тръба.
Ще продухва с компресора тръбите пълни с ВОДА за да се поотпушат и да може да минава киселината бре. :-D
:partyman:
pipilica - майстор
пон дек 11, 2023 11:40 pmivanovbg написа:
пон дек 11, 2023 10:35 pmpipilica написа:
Ами понагоре има линк, некъв кислол 15-17% солна киселина пише на шишето.
Днеска обаче греда не мога да надуя да изкарам водата от другия кръг дето ходи на терасата, та ся си приготвих компресора от колата и захранване да надуя да махна водата за да сипя киселината, че после пак да надуя да я сменя.
Казах ти технологията,но те домързя да сложиш помпа. Ся май няма да избягаш от къртене. Аз не бих надувал с въздух. Ако изпусне някоя скоба белята дето може да стане ще е по голяма от къртенето.
Е каква помпа да сложа като от налягането на мрежата което е около 3 атм. едвам църцори, нъл ще се съсипе от киселината. Няма да има скоба на тръбата, отрязах една мека връзка и набутах вентил в маркуча, другия край ще го завивам на крана.
ESPACE - майстор
пон дек 11, 2023 11:18 pmhidrazin написа:
пон дек 11, 2023 10:35 pmpipilica написа:
Ами понагоре има линк, некъв кислол 15-17% солна киселина пише на шишето.
При тази цена, тоя гръцки Кислол едва ли има концентрация по-голяма от 5-7%
Добър е. Концентрацията му не е по малка от на Згура-та.
Един колега вчера ми хвали много ей това. Страшно било, чистело варовик и ръжда, имало 20% концентрация на азотна киселина. При което аз :shock: . Така пишело на етикета, само с ръкавици се работело, ама нещо не мога да приема такава киселина и концентрация.
Прикачен файл:
por goz.jpg
por goz.jpg (33.3 KиБ) Видяна 333 пъти
hidrazin - майстор
вт дек 12, 2023 8:02 amESPACE написа:
Един колега вчера ми хвали много ей това. Страшно било, чистело варовик и ръжда, имало 20% концентрация на азотна киселина. При което аз :shock: . Така пишело на етикета, само с ръкавици се работело, ама нещо не мога да приема такава киселина и концентрация.
Абе то и аз като ти прочетох поста и се опулих ама... Ей това пише в MSDS
Nitrik Asit (CAS-Nr.) 7697-37-2 (EG-Nr.) 231-714-2 %19 ± 0,5 Cilt aşındırıcı 1A: H314
MSDS-а можеш да прочетеш ТУК
Направо не е за вярване. С такава концентрация някой ще направи беля и ще се надиша с азотни оксиди... :shock:
:partyman:
P.S. На 50 метра от входа ми има турски магазин. Още днес ще проверя дали има.
Ако има, ще купя една бутилка и ще шибна парче платка. :-D
При такава концентрация трябва да свали медта. Бавно но трябва да стане.
Киррил - специалист
Добре бре хора, от тези киселини какво ще стане с уплътненията на съединенията? Ще има ли ефект за кълчищата или каквото е там?
zz_stefanov - майстор
Ми каквото има да става ще стане.
Алтернативата е къртене и нови тръби. Всеки бяга от това.
hidrazin - майстор
вт дек 12, 2023 1:18 pmКиррил написа:
Добре бре хора, от тези киселини какво ще стане с уплътненията на съединенията? Ще има ли ефект за кълчищата или каквото е там?
Нищо няма да им стане. Стомашния ти сок съдържа 0,5% солна киселина. Солната киселина се използва и за дъбене на кожи. Използва се и за хлориране на водата в басейните дето се къпем щастливо. :-D
Азотната също нищо няма да направи на кълчищата. Като бъркам в нея ми пожълтява кожата на пръстите и толкоз.
НО, това съвсем не означава че трябва да се отнасяме нехайно с тези киселини! Дори в битови концентрации.
Ако се смеси въпросния турски препарат с Кислол ще се получи царска вода която разяжда почти всички метали и не само металите...
Може и да е слаба заради концентрацията но въобще не е за подценяване.
Така че - умната. Ако не - русата.
:partyman:
P.S. Днес се "разработих" и ми изхвърча от чутурата да мина през турския магазин. :wallbash:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Запушена тръба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: