• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Работа с гипскартон за напреднали.
Takezo Sensey - модератор
Е това е с Радиус ( не диаметър) 5.40 метра (по памет ) , мъкааа ...и долу и горе .

Мокриш , чакаш 20 мин (без перфориране) и си готов . :wink:

Прикачен файл

IMG_0890.jpg
IMG_0890.jpg (134.04 KиБ) Видяна 12071 пъти

Прикачен файл

IMG_0911.jpg
IMG_0911.jpg (149.81 KиБ) Видяна 12071 пъти

Прикачен файл

IMG_0928.jpg
IMG_0928.jpg (163.75 KиБ) Видяна 12071 пъти

Прикачен файл

untitled-7.JPG
untitled-7.JPG (24.75 KиБ) Видяна 12071 пъти
chochobubik - напреднал
masteradmin написа:
При последния вариант, неразбрах има ли мокрене или не ?
Да. Първо надупчиха едната страна го намокриха (на картинката мокрото е от долу)

Прикачен файл

bscap0007.jpg
За дупченето използваха това
bscap0007.jpg (37.12 KиБ) Видяна 12037 пъти
leonardo_vd - модератор
seb написа:
Ето клипче за огъването:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 7280968071
Ами да това е начина, но майстора искаше да се предокаже май :lol:
Иначе браво
group_ood - напреднал
seb написа:
Ето клипче за огъването:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 7280968071
Ето и как се прави
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4217020802
Matchless - специалист
Master_Kenobi е прав.Когато има много малки радиуси може да се ползва и шперплат.При шпакловката се слага микрофибърна мрежа.По вринцип има и специално лепило за дърво,но става и с подходящ гипс.
Тани - модератор
Matchless написа:
Master_Kenobi е прав.Когато има много малки радиуси може да се ползва и шперплат.При шпакловката се слага микрофибърна мрежа.По вринцип има и специално лепило за дърво,но става и с подходящ гипс.
А ако искаме всичко да е по технология ползваме гипскартон 6мм , който е проектиран специално за огъване!
The_FAN - специалист
Аз да питам.... доколкото виждам от снимките за огъването на колегата chochobubik се използват CD профили които са огънати ???? КАК ?
По поръчка ли става това, откъде и за колко пари ? А ако не - как се огъват без да се цепят перата, че нещо не разбирам....
Matchless - специалист
Тани
Разбира се и ти си прав.Обаче не винаги картона е качествен и притежава изцяло приписваните му еластични свойства.Преди време един клиент връчи на майстора ми една малка кристална фигурка на делфин и каза"Искам ей туй на тавана в банята да направите"...При размер на фигурата метър и нещо как се прравят такива чупки?Погледахме тъпо малко и направо почнахме с шперплат...По-бързо,по-лесно и не по-зле отколкото с картон стана.По принцип и аз отбягвам да правя "строителни акробатики" ,но все някъде се налага.

The_FAN
Къде ги видя тези огънати цд-та

Тани:
Не пускай поредни постове , ако някой вече не е писал след тебе!
Тани - модератор
То че се огъва лесно 6 мм картон е факт , но също така е факт , че почти няма от къде да се купи :) !


The_FAN чак сега видях че са ЦД-та аз до сега бях виждал само дървени дъги! В началото мислех че това на снимката са огънати винкели!

Изображение
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Огъване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: