Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tundrata93 - специалист
Здравейте съфорумници,интересуваме как стои въпроса с проточните бойлери конкретно варовика какви проблем им създава и техните минуси.Благодаря ви.
ivanovbg - майстор
При бабата водата е много варовита. Бойлера го чистех всяка година, че направо се препълваше. Махнах го преди две години и сложих проточен, но не изкара и 6месеца и изгоря. Смениха ми го по гаранция, но и новия пак изгоря за няма и 6 месеца. Върнах го, но след 10дни ми се обадиха и ми върнаха парите защото водата не отговаря на изискванията за проточен бойлер. Много варовита била. Тогава четох за магнитната обработка на водата, купих нов и сложих едно такова устройство за 30лв. Еми от тогава не е мръднал.
tundrata93 - специалист
вт яну 16, 2024 1:59 pmivanovbg написа:
При бабата водата е много варовита. Бойлера го чистех всяка година, че направо се препълваше. Махнах го преди две години и сложих проточен, но не изкара и 6месеца и изгоря. Смениха ми го по гаранция, но и новия пак изгоря за няма и 6 месеца. Върнах го, но след 10дни ми се обадиха и ми върнаха парите защото водата не отговаря на изискванията за проточен бойлер. Много варовита била. Тогава четох за магнитната обработка на водата, купих нов и сложих едно такова устройство за 30лв. Еми от тогава не е мръднал.
Благодаря за споделения опит,ами с каква мощност е,монофазен ли е?
ivanovbg - майстор
вт яну 16, 2024 2:19 pmtundrata93 написа:
вт яну 16, 2024 1:59 pmivanovbg написа:
При бабата водата е много варовита. Бойлера го чистех всяка година, че направо се препълваше. Махнах го преди две години и сложих проточен, но не изкара и 6месеца и изгоря. Смениха ми го по гаранция, но и новия пак изгоря за няма и 6 месеца. Върнах го, но след 10дни ми се обадиха и ми върнаха парите защото водата не отговаря на изискванията за проточен бойлер. Много варовита била. Тогава четох за магнитната обработка на водата, купих нов и сложих едно такова устройство за 30лв. Еми от тогава не е мръднал.
Благодаря за споделения опит,ами с каква мощност е,монофазен ли е?
Монофазен, щот няма трифазен ток.6 или 7киловата беше. То за двама старци стига.
Николай Ников - специалист
Това което Иванов написа е вярно и аз минах по този път. Магнитните преубразователи /ако мога така да ги нареча/ са два вида: Първият е с постоянни неодимови магнити и преобразуват острите като игли карбонатни частици в топчести и не има дава възможност да правят колонии /натрупвания/, но това е краткотрайно до няколко часа. Те са по евтини, по скъпите работят на ток и използват архимедова спирала за обработка и това дава постоянен ефект.
https://www.youtube.com/watch?v=p6g_DKfgIYU&t=27s Това е евтиния вид, слага се близо до директния консуматор.
https://aqua.store/dropson-emi-4000-1-4 ... kamak.html Това е скъпият, слага се след водомера.
kvd74 - специалист
Привет и от мен.
От 20 години ползвам проточни бойлери на село в Перник и няма никакви драми. Бойлерите са 4 броя, 7-9 киловата. Единственото, което съм подменял по тях е магнитното торпедо- едно нещо с форма на куршум, което включва електрически бойлера от струята на водата. Това при проточните на Теси, работещи под налягане. Релакса, който е чисто проточен и е купен първи преди 20 години, не се е развалял. =D>
Junak - майстор
Не забравяй и за налягането на водата. Защото при ниско налягане проточния не включва.
valentino76bs - майстор
От елдом какво имат предвид...?

Прикачен файл

бойлер.jpg
chapara - майстор
пет яну 26, 2024 9:20 amJunak написа:
Не забравяй и за налягането на водата. Защото при ниско налягане проточния не включва.
Ама сигурен ли си?
Ако намалиш налягането, ще получиш два пъти поне повече затоплена вода😉, ако знаеш как🤔
Junak - майстор
пет яну 26, 2024 10:51 pmchapara написа:
пет яну 26, 2024 9:20 amJunak написа:
Не забравяй и за налягането на водата. Защото при ниско налягане проточния не включва.
Ама сигурен ли си?
Ако намалиш налягането, ще получиш два пъти поне повече затоплена вода😉, ако знаеш как🤔
Ами сигурен съм. Ако беше малко по умен, щеше да се досетиш, че става въпрос за входящото налягане.

Тема "Проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: