• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
hidrazin - майстор
ср дек 29, 2021 8:21 pmЧираче написа:
Ами предложи и ти нещо, някакъв продукт или услуга.
Не мога защото тези простотии са ЗАБРАНЕНИ в този форум.
+ това не ми липсват първите 7 години, претендирам че имам някакво образование, обща култура и най-вече чисто човешки чувства като срам, свян...
Е те тези неща не ми позволяват да съм толкова нагъл и нахален.
:partyman:
Чираче - майстор
ср дек 29, 2021 8:54 pmhidrazin написа:

Не мога ....
Жив и здрав бъди!
Чираче - майстор
Вече 6г. от първоначалната публикация нещата се развиват в правилната посока. Все нещо подобряваме и усъвърщенстваме с цел облекчаване на ръчния труд. Закупихме чукова мелница с производителност около 200 кг/час за брашно тип 1000. Направих и флейкър с производителност отново около 200 кг/час. Имаме клиенти от цяла България, които идват вече по няколко пъти. От разговорите с тях виждам, че все повече хора се ориентират към здравословното хранене с български храни.
Хубаво е и дай боже все повече да могат да си ги позволяват!
Лошото е, че здравословните български храни са все по малко.
Чираче - майстор
чет фев 01, 2024 8:46 pmТрифон П.Трифонов написа:
Хубаво е и дай боже все повече да могат да си ги позволяват!
Лошото е, че здравословните български храни са все по малко.
Първо - Честит Имен Ден! Ако наистина се казваш Трифон.
Второ - Животе вече стана такъв, че вече никой не иска да става оператор на биологична единица. Всеки иска да работи в офис, да е IT специалист. И никой не се замисля от къде идват млечните продукти, месните изделия, колбасите, зеленчуците....По-лесно е да се внесат продукти от чужбина. Печелившо е за търговците. И прекупвачите на родното производство. Всичко това може да се промени - трябва ни само Президент като Виктор Орбан.
чет фев 01, 2024 9:33 pmЧираче написа:
... трябва ни само ...
Чираче, вярвам че ти си Стефан, както аз съм Трифон. Приемам поздрава.
Зарежи какво ни трябва! Онзи, колкото и да е, какъвто и да е- клекна. Няма как.
Няма как и времето да се върне, със всичките истински и хубави неща. Такива бяха за нас. За следващите...
То, времето, върви само напред, колкото и да се опитваме да забавим, да задържим мига.
Радвам се, че правиш онова, което смяташ за нужно, и което те удовлетворява.
Чираче - майстор
чет фев 01, 2024 9:46 pmТрифон П.Трифонов написа:

Няма как и времето да се върне, със всичките истински и хубави неща. Такива бяха за нас. За следващите...
То, времето, върви само напред, колкото и да се опитваме да забавим, да задържим мига.
Радвам се, че правиш онова, което смяташ за нужно, и което те удовлетворява.
Убеждавам се, че все още има умни хора. За съжаление вече всичко се опорочава. Новите господари не позволяват по никакъв начин отделния индивид да има мнение по какъвто и да е въпрос. Управлението на страната ни е в ръцете на мутрите. Народа е само гласоподавател. И вота му е без значение, защото всичко се манипулира. А всичко може да е по друг начин..... Всички си мислеха, че Демокрацията е банани, но се оказва, че е мизерия. Но защо ли се хабя да доказвам, че земята не е плоска.....
D.Kalchev - специалист
чет фев 01, 2024 8:39 pmЧираче написа:
Вече 6г. от първоначалната публикация нещата се развиват в правилната посока. Все нещо подобряваме и усъвърщенстваме с цел облекчаване на ръчния труд. Закупихме чукова мелница с производителност около 200 кг/час за брашно тип 1000. Направих и флейкър с производителност отново около 200 кг/час. Имаме клиенти от цяла България, които идват вече по няколко пъти. От разговорите с тях виждам, че все повече хора се ориентират към здравословното хранене с български храни.
Какво означава флейкър?
Здравословното хранене е силно разтегливо понятие. Български храни? Те са рядкост. Производители малко, повече търговци и мошеници.
Брашно от лимец купувам от мой добър познат, който е производител. Той го сее, той го жъне, той прави брашното. Жената го смесва в някаква пропорция с бяло брашно и прави доста добър хляб. Има си тънкости.
Чираче - майстор
чет фев 01, 2024 10:10 pmD.Kalchev написа:


Какво означава флейкър?
Флейкър е машина за мюсли. Студено пресовано зърно. Ако и това не разбирате, питайте.
D.Kalchev - специалист
чет фев 01, 2024 10:21 pmЧираче написа:
чет фев 01, 2024 10:10 pmD.Kalchev написа:


Какво означава флейкър?
Флейкър е машина за мюсли. Студено пресовано зърно. Ако и това не разбирате, питайте.
Какво има за разбиране? Не било преса, флейкър било... До-о-о-о-о-бре!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Машина за лющене на Лимец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: