• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
DundyTheCroc - майстор
Тази зима дойде топла, повече от 200 лева сметка за ток не съм имал, три климатика за към 70м2 отопляема площ, трифазен проточен бойлер и всичките му други консуматори. Какво ще се случи със сметките за ток след средата на годината само Оня горе знае...
шоп - майстор
пет мар 15, 2024 6:41 pmDundyTheCroc написа:
Тази зима дойде топла, повече от 200 лева сметка за ток не съм имал, три климатика за към 70м2 отопляема площ, трифазен проточен бойлер и всичките му други консуматори. Какво ще се случи със сметките за ток след средата на годината само Оня горе знае...
Все още има много неясноти какво ще стане.
Обаче след пика на инсталираните фотоволтаици и тенденцията да отпадне евтината нощна тарифа нещата хич няма да са розови за мнозина.

Масово българина се отоплява, включва бойлер и и ползва отложени стартове на всички ел. уреди.

Та дори и без вдигане, а само отшадане на нощната тярифа ще има много ощетени.

Аз лично на 100%. Моята ТП работи само на нощна ел. енергия.

Обаче... българите сме жилави и не се даваме. Аз лично нашляпах 48 панела х 410 вата и минавам на "безплатна" тарифа. Ще програмирам всичко да рабти в светлата част на деня.

Недостига, когато го има ще го тегля в тъмната част на денонощието. :finga:
Ама хем да е в тъмната, хем в пик потребление :finga:
DundyTheCroc - майстор
Имаш къде, шляпаш, лошо няма, ма ко ша праим ние с гайдите?
Ще се редим за гореща супа.

.....еййййй, дебелите юргани?!! Само да не са ги изяли молците!!!
шоп - майстор
пет мар 15, 2024 7:57 pmDundyTheCroc написа:
Имаш къде, шляпаш, лошо няма, ма ко ша праим ние с гайдите?
Вариантите са два:
или купувате слънчев имот с къща.
или в апартамента слагате супер изолация + рекуперация.

Разбира се варианта с инвестиция в образование за да се повиши заплатата е най-доброто решение.
DundyTheCroc - майстор
То ако на територията заплатата зависеше от образованието щеше да райска земя...
nikolson - майстор
Като се сетя какви апокалипсиси щеше да има по-миналата и миналата зима...
ivanovbg - майстор
пет мар 15, 2024 9:57 pmDundyTheCroc написа:
То ако на територията заплатата зависеше от образованието щеше да райска земя...
Зависи и то много, особено зависи и от това с какво желание си учил.
nelina_london - специалист
Препрочитайки старта на темата по задание с доход на тричленно семейство в границите 1000-2000лв . дали под наем или със собствено жилище , семейството ще си кара на каквото има инсталирано - ТЕЦ ,локално парно или ще премине на ток - климатик .В този бюджет няма средства за генерална промяна на инсталацията,изолации ,ФВ или каквото и да е .
Ако жилището е топло ,колко да се отрази цена на KWh от 0,30 лв. примерно ? При студени жилища ,отоплението си е цифра и без това .
ivanovbg - майстор
На щерката тая година на ТЕЦ в София за тристаен апартамент беше за януари 180лв. 4 членно семейство като голямата внучка е на 14, а малката на 3. Но в техния вход никой не си е спрял парното. Аз на Брезник за януари изгорих 42 чувала пелети по 9лв. - 378лв. ТЕЦ-а за мене за предпочитане, освен ако няма много гяволи да са минали на климатици.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Кое е сега най-икономичното отопление след последните изменения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: