PIP - майстор
ср апр 24, 2024 9:33 amchapara написа:
ср апр 24, 2024 5:58 amшоп написа:


Аз лично бих сгъстил гредите или първо бих сложил 20-22 мм кофражен шперплат и тогава дюшемето.
+1 в полза на по тънкото дюшеме.
тогава вече не е дюшеме, по тая логика направо ламинат
chapara - майстор
Ми с таз дебелина не е, то си е сачак😁
miliad - майстор
Има една много хубава стара тема за изграждане на дюшеме върху възглавница от пясък.
А тоя стиропор на пода от какъв зор ще го слагаш?
Да събира влага и мишки ли?
От какво ще се изолираш с него при положение,че се затваряш с плъзгащи врати?
Алксандър Марков - специалист
Май ще го пропусна тоя стериопор под навеса.

А да питам още нещо.

В другата част под дюшемето, която е в къщата. Между дюшемето и бетонната плоча каква изолация да сложа?

Имам към 25 кв. останала каменна вата 50 килограмова. Даки е подходяща? Само ще докупя.

Някаква мембрана трябвали да слагам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 25, 2024 8:37 amАлксандър Марков написа:


В другата част под дюшемето, която е в къщата. Между дюшемето и бетонната плоча каква изолация да сложа?

Имам към 25 кв. останала каменна вата 50 килограмова. Даки е подходяща? Само ще докупя.

Някаква мембрана трябвали да слагам?
От какво искаш да изолираш?
Какво има под плочата?
Как мислиш да сложиш изолация под дюшемето, то не е ли вече монтирано?
Алксандър Марков - специалист
Не.
Дюшемето под навеса и в бунгалото ще се прави заедно. Искам да е един под без прагове.

В бунгалото е бетонна плоча под нея има найлон и пръст съответно(или по скоро някаква фракция бяха насипвали за изравняване, нещо песачливо по спомен). Тогава набързо станаха нещата и никой не ми каза че е по-добре вместо найлон фибран.

На 10.05. ми слагат дограмата и почвам от нивото на релсата на плъзгането да изграждам скарата. Скарата ще е предвидена да е минус височината на дюшемето. Дюшемето и релсата на плъзгането ще са на едно ниво. Не искам да имам праг като излизам към градината.

Реално под дюшемето в бунгалото ще е бетонна плоча, а под дюшемето в навеса ще е въздух и отдолу пръст.

Не следвали да има изолация върху бетона под дюшемето?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 25, 2024 10:36 amchapara написа:
Насипи перлит.
+1


Вата е неподходящо. Ако няма да се ползва целогодишно, може и без изолация, но пък, веднъж се прави ;-)
Алксандър Марков - специалист
Оказва се че перлита е дефицитна стока във Варна. По борсите няма. Единствено намерих в Строймаркета при заявка . 200 лв. кубика.
Утре чакали доставка в Топливо.

Освен ако няма други предложения, ще залагам на перлит.

Трябвали някакви мембрани отдолу, отгоре под него знам ли да няма пак някоя важна част която пропускам?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет апр 25, 2024 2:35 pmАлксандър Марков написа:


Трябвали някакви мембрани отдолу, отгоре под него знам ли да няма пак някоя важна част която пропускам?
Нищо не трябва. Това му е хубавото. И след време, ако се наложи друго, можеш пак да си го ползваш ;-)
Насипваш между гредите, колкото стигне или колкото побере, то си диша и си изолира

Тема "гредоред с дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: