• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Matchless - специалист
Това с гипса наистина беше ценно:)Най добре да подмениш поне тухлите откъм мазилката с шамотни тухли от който по принцип се изграждат камини и комини.Ако не ти се занимава пробвай само с термокол.
subzero - специалист
за вкарване на тръби няма да стане защото не ми се иска да къртя коминя, но идеята с теракола ми хареса и мисля да я пробвам! благодаря на всички за мненията
Matchless - специалист
Термокол,не теракол.Има 100 и един "огнеупорни" материала и разтвора,препоръчвам ти да измажеш с някой от тях за да не се напука пак.Ако се интересуваш от разтворите ще ти ги напиша.
Здравеите! Чета с интерес форума и благодаря на маисторите за изчерпателните и полезни съвети! Ас имам проблем и ще бъда безкраино благодарен ако някои ми даде акъл какавто и да е. Купих си апартамент, на зелено, момента е до замаска на пода, но тук вече е проблема. Поне така ас мисля. Направиха ми някаква изолация на пода мисля че перелит и цимент. Отгоре одариха замаска, звучи добре но днес когато отидих и видях пукнатини> Когато леко чукнах дранчи на кухо и се напуква. Естественно пожиках инвеститора и тои ми казва че това било така и т.н. Та вапроса ми е ще имам ли проблем ако положа ламинат и теракот за котидора. повече да ви кажа ме притеснява теракота защото незнам тия плочки как ще хващат варху кухата мазилка. благодаря на всички предварително за мнемията и саветите каквито и да са те
jekasus - майстор
rumenmail написа:
Здравеите! Чета с интерес форума и благодаря на маисторите за изчерпателните и полезни съвети! Ас имам проблем и ще бъда безкраино благодарен ако някои ми даде акъл какавто и да е. Купих си апартамент, на зелено, момента е до замаска на пода, но тук вече е проблема. Поне така ас мисля. Направиха ми някаква изолация на пода мисля че перелит и цимент. Отгоре одариха замаска, звучи добре но днес когато отидих и видях пукнатини> Когато леко чукнах дранчи на кухо и се напуква. Естественно пожиках инвеститора и тои ми казва че това било така и т.н. Та вапроса ми е ще имам ли проблем ако положа ламинат и теракот за котидора. повече да ви кажа ме притеснява теракота защото незнам тия плочки как ще хващат варху кухата мазилка. благодаря на всички предварително за мнемията и саветите каквито и да са те
На ламината може и да ни пречи (виж дали е крива замазка,става лесно с канап,като го опънеш по замазката),то за плочки пречи,ще кънтят.
merakliq - специалист
SHL написа:
simeonov_74 написа:
Искам да питам за замазка на под какво е съотношението вода,пясък и цимент понеже съм гледал че по гъс го правят. И как се продцидира при подова замазка
1.Там има ли шприц
2.Колко най тънка може да бъде
3.Като хванеш най високия ъгъл можеш ли да тръгнеш от нулата или и там трябва да е по високо
Съотношението за здрава замаска е 2 части пясък и 1 част цимент. Нормалното съотношение си е 3 части пясък и 1 цимент.
Тук, също шприцваш пода.
Тръгваш от най-високия ъгъл, като си правиш "пиле" на него с височина 2 см. За да е здрава замаската не трябва да падаш по 1,5 см.
Искам да направя изравнителна замазка в участъка който съм показал на снимката. Върху нея ще залепя камък или гранитогрес. Въпросът ми е варовият разтвор отпада ли при подовата замазка, тъй като не споменавате за него? Трябва ли да сложа армировъчна мрежа отдолу?
Бих искал съвет и как да процедирам с шахтата, тъй като тя попада в учатъка с каменната настилка? Да мажа върху нея като фиксирам отвора по някакъв начин или да я повдигна до нивото на изравнителната замазка? Винкелите и шкафа са вече демонтирани.
Предварително благодаря!

Прикачен файл

DSC00305.JPG
DSC00305.JPG (98.3 KиБ) Видяна 13329 пъти

Прикачен файл

DSC00304.JPG
DSC00304.JPG (87.38 KиБ) Видяна 13329 пъти

Прикачен файл

DSC00303.JPG
DSC00303.JPG (99.39 KиБ) Видяна 13329 пъти

Прикачен файл

DSC00302_1.JPG
DSC00302_1.JPG (53.34 KиБ) Видяна 13329 пъти
Илиян Илиев™ - майстор
Варов разтвор не се ползва за замазка, по-слаб е. Само цимент и пясък в посочените съотношения.

Шахтата може и така да я оставиш, а отгоре да направиш втори капак с камък.

Ако ползваш гнайс или други видове безформени камъняци може и без изравнителна замазка да минеш. И без това всеки камък е с различна дебелина.
merakliq - специалист
Благодаря Илияне! Какво имаш предвид под втори капак - отделен от долния ли? По какъв начин?
sepultura - специалист
Много добра тема! :thumbs:
Построих си баня+тоалетна до къщата, въпроса ми е - каква замазка да направя върху плочата, която е на открито? Мисля да я изоирам отгоре с термострен/фибран, хидроизолация и т.н.
SHL - специалист
merakliq ето ти няколко примера за шахта, затворена с ПВЦ капак. Направи си го така, че с два тежки капака един върху друг си е хамалогия. Става по-леко и елегантно. Шахтите можеш да закупиш от магазин "Минера". :)
Пускам ти снимки на три шахти от два обекта.

Изображение

Изображение

Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Варо-циментова мазилка - метод на работа по етапи !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: