Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ivanovi - напреднал
Какво ви е мнението за битумните керемиди.Знае ли някио като цени как са? :?
---------------------------------------------------------------------
Полезна информация:
Разгледайте майстори и фирми за ремонт на покрив от цялата страна Професионалисти за поставяне на битумни керемиди Заявете проект за ремонт на покрив и сравнете цени напълно безплатно
EDI - майстор
Има различни видове, и като производител и като форма.Цените са от 12 лв до около 20/толкова съм виждал/.Монтират се с нагряване/може само с подковаване/, но има и самозалепващи /италиански/.На един навес имам такива, вече 4 години не са мръднали, само леко избледня зелената посипка.Имам и друг навес, но направен с рула ИЗОФЛЕКС.също се държи много добре вече 2 години.
stanetzz - специалист
ivanovi написа:
Какво ви е мнението за битумните керемиди.Знае ли някио като цени как са? :?
За временни постройки са незаменими, както и ако строиш за продаване :wink:
netcho - специалист
Не съм съгласен със stanetzz аз съм с битумни керемиди и съм много доволен , има само няколко правила за поставяне -да е в/у дъски а не някакви плоскости OSB или техн . талашит и самия покрив да е много добре проветрив оставяйте прозорчета или към самите битумни керемиди има отдушници поставяйте. Иначе предимствата са доста;
1. лесен монтаж
2.нетрудоемкост /квадрата тежи едва 4кг/
3. е нека се съгласим че е много по красиво от керемида
това е моята къщура мисля че стана добре имайте в предвид че никога досега не съм слагал такова нещо.
Изображение
Последна промяна от netcho на ср фев 11, 2009 3:58 pm, променено общо 2 пъти.
Lookout2 - помощник
Има и една ламарина точно името и не знам но от комшията който си я сложи това лято разбрах че като пари излиза горе долу същото а иначе е обработена с сумати химикали , направена е в форма и цвят на керемиди и и даватнад 100год. живот.Мисля че се кове с пирони.Според мен е по добро решение
drtsarev - напреднал
netcho написа:
това е моята къщура
Молим те за по-голяма снимка!

; )
netcho - специалист
Ами нещо не мога да се оправя с "снимка.бг"
Изображение
даваше я малка
8180 - майстор
netcho написа:
......... аз съм с битумни керемиди и съм много доволен , има само няколко правила за поставяне -да е в/у дъски а не някакви плоскости OSB или техн . талашит и самия покрив да е много добре проветрив оставяйте прозорчета или към самите битумни керемиди има отдушници поставяйте.
Колега,
Малко да поясниш синьото, моля.
Justy - майстор
Да запитам като лаик - защо редовете на керемидите водят напреко на скато, а не по ската :?
Стефан - майстор
Не искам на никого да преча в избора на покрив. Показвам снимка на сглобяемата дървена къща в съседния парцел. Покрива е с битумни керемиди, доста красиво изпълнение. Но при първия по-силен вятър, имаше керемиди из целия двор. Моето решение за вилата ми ще е с термопанели 40 мм, подобни на покрива на гаража от предния пост. Може за някой да не е красиво, но аз не търся показност.

А тоя, дето държи улея на бетоновоза, беше прехваления майстор от Раковски.

Прикачен файл

P5230060.jpg
P5230060.jpg (104.81 KиБ) Видяна 42759 пъти

Тема "Битумни керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: