• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Fori - специалист
Здравейте на всички, дойде време да се сменя вратата на нашия блок, ама уж е лесно но не е така. Имам три варианта за избор на материала: Алуминии , Желязо и Дърво. Два варианта за конструкцията 1.Вратата е в средата (както до сега) 2.Вратата е в едната страна. Освен това всички търсят тънък вариант а аз искам всепак да е здраво. Да не забравяме че посред нощ вратата може за се разходи до "Вторични суровини" за 2 шишета ракия.
Търси се и вариант пощите да са изведени на вън.
Приложено Ви изпращам скица на вариантите и 2 снимки от вътре и вън в монмента.
Моля ако имате опит или предложения споделете.
Благодаря.

Прикачен файл

12.JPG
12.JPG (16.04 KиБ) Видяна 11634 пъти

Прикачен файл

PB230167.JPG
PB230167.JPG (144.11 KиБ) Видяна 11634 пъти

Прикачен файл

PB230168.JPG
PB230168.JPG (141.9 KиБ) Видяна 11634 пъти
Последна промяна от Fori на ср ное 21, 2007 10:13 pm, променено общо 2 пъти.
Emerald - модератор
Вижда ми се практично отвън да са само прорезите към пощенските кутии- самите кутии да са отвътре. Освен това, може би е добре и самите прорези да са зад вратичка, която да се заключва и само пощальона да има ключ към нея. :? От естетична и практична гледна точка, вратата в средно положение е най-добре. Колкото до материала...алуминий или метал, но не дърво. :?

Чудесно, че хората се сещат за ремонт на общите части. =D>
masteradmin - майстор
Според мене ако врата е от едната страна конструкцията ще бъде по здрава.
Fori - специалист
Благодаря за бързите отговори. Мисля положението на вратата да го решим с съседите( но и аз съм за врата от страни). Не съм мислил че пощенските кутии ще са препъни камък. Питах двама-трима дърводелци и те "Знаеш ли каква врътня е ? Абе купи си готови." Да ама готови по ~20-25лв./бр. (с нормален размер, защото има едни малки по 9.99),а и с тези готовите не мога да си съобразя размерите към рамката,цялата рамка става в пощи. Даже имам замисъл но може би е за раздел "дърводелство". Дали ще се справим сами с няколко съседи? Все пак става въпрос за 24кутийки(в обща конструкция от дъски) ,24 вратички ,24 ключалки, 24 прореза в една плоскост и 5-10 дни майсторлък в мазето.

Прикачен файл

14.JPG
14.JPG (22.31 KиБ) Видяна 11580 пъти
Стефан - майстор
masteradmin написа:
Според мене ако врата е от едната страна конструкцията ще бъде по здрава.
Не съм много съгласен, зависи от изпълнението. Според мен, вратата в средно положение е най-удачния вариант. Задължително метална. Но трябва да се имат в предвид две основни изисквания: вратата да се отваря задължително навън/според изискванията при бедствия и аварии/, и да е широка поне колкото ширината на стълбището.
Пощенските кутии да са разположени от двете страни на вратата, по средата във височинен план. От вън да се виждат само прорезите, с капачета. Отвътре да са метални кутии, с метални вратички. Пространствата под, и над кутиите да са остъклени.
При едно добро изпълнение, и подходящ цвят, може да се получи наистина добре.
Успех!
masteradmin - майстор
Не само, че е по-добре вратата да е в единия краи и да се отваря навън. Аз даже бих обърнал пантите да са откъм пощенските кутии. До сега вратата не се заключвала и първите няколко седмици ще изяде много ритници. Ако езичето се захваща във винкел няма никакав шанс (защото винкела се огъва). Ще снимам врата в нашия вход за да разбереш за какво става дума.
Стефан - майстор
Мастер, не искам да споря. Само ще кажа, че вратите не се правят с винкел, а със затворен "О" профил/квадратна тръба/, минимум 40/40 мм. Както касата, така и вратата. Естествено, че ако материала е Г25, ще се огъне. Но тогава това не е входна врата. Нали?
Trifun - специалист
@Fori, относно пощенските кутии :
В Русе, в панелните блокове, пощенските кутии са изпълнени в обща дървена рамка (май ПДЧ се казваше това, от което са направени традиционните кухненски шкафове) с размери :
ширина 90 см.
височина 80 см.
дълбочина 40 см.
Това нещо е разделено на 8 реда (колкото са етажите), с по 3 кутии във всеки ред (колкото са апартаментите на всеки етаж).
Кутиите са 50/50 вън и вътре. Пространството отгоре и отдолу е остъклено, като отдолу е армирано стъкло, а отгоре - нормално.
Самата конструкция на кутиите отпред и отзад няма капаци. Отпред са затворени с 8 дъски (защото сме 8-етажен вход) със ширина малко по-малка от отвора на самата кутия - т.е. да остава място за да се пъхне вестник или писмо. Отзад са направени 24 вратички, които са нанизани на една обща ос - там "лагеруват" :wink:
Съжалявам, че в момента не мога да постна снимка, но утре ще взема фотоапаратчето от един колега и вечерта ще допълня този постинг със фотоматериали :)
Edit : 28.11.2006г. Съжалявам за снощи - твърде често ми прекъсваше нета и не можах да кача обещаните снимки. Затова го правя днес :)

Прикачен файл

Vhod 211 D 4.jpg
Пощенски кутии отвън
Vhod 211 D 4.jpg (190.91 KиБ) Видяна 11489 пъти

Прикачен файл

Vhod 211 D 6.jpg
Пощенски кутии отвътре
Vhod 211 D 6.jpg (210.08 KиБ) Видяна 11489 пъти

Прикачен файл

Vhod 211 D 1.jpg
Вход - общ план
Vhod 211 D 1.jpg (151.3 KиБ) Видяна 11489 пъти

Прикачен файл

Vhod 211 D 3.jpg
Звънчево табло, изработено от мен :) Е, нуждае се от леко освежаване, но ...
Vhod 211 D 3.jpg (200.89 KиБ) Видяна 11488 пъти

Прикачен файл

Vhod 211 D 5.jpg
Отново звънчевото табло с кодовата брава
Vhod 211 D 5.jpg (198.26 KиБ) Видяна 11489 пъти
Fori - специалист
Вратата е готова, благодаря за помощта на всички отзовали се. Ето го крайният резултат на снимките.

Прикачен файл

v3.JPG
v3.JPG (123.23 KиБ) Видяна 10799 пъти

Прикачен файл

v2.JPG
v2.JPG (122.35 KиБ) Видяна 10799 пъти
Fori - специалист
Забравих и вратата на мазето - нея я поръчахме при "Каракашев" . На мястото на гипс-картона зееше дупка, навсякъде се търкаляха парчета тухли и мазилка! Абсолютни "професионалисти". Ако знаех, че така ще стане и тази врата щях да си я направя сам. Сега трябва да обикалям с шпаклите!

Прикачен файл

v4.JPG
v4.JPG (53.25 KиБ) Видяна 10793 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Входната врата на панелен блок е готова." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: