Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
rainheart - напреднал
@ NRG7 - една по-късна слана и цветята са ти заминали :idea:
Аз посъбрах дограма от 4 прозореца и 4 пистолета, ама като се замисля, какви градушки минаваха последните няколко години, не ми се занимава да правя нещо подобно :?
NRG7 - специалист
Прав си,но тези за цветя може да се поставят и на тераса(портативни са). А голям парник съм подготвил на вилата. Разположен е западно изложението е добро и реколтата върви. Доматки,краставици,чушлета и др. :)

Прикачен файл

DSC05778.JPG
DSC05778.JPG (93.52 KиБ) Видяна 15652 пъти

Прикачен файл

Photo-0040.jpg
Photo-0040.jpg (8.75 KиБ) Видяна 15652 пъти
romanpm - майстор
:) Съседа по ранчо който строи в момента парник с найлон ми разказа какви перипетии и ужасии са прекарали преди време на Равда в Оригинален Холандски 70 метров парник след като бурен вятър започнал да троши стъклата и как ги е пробягал на спринт ! Оказало се че хората там имали предпазна мрежа , която тук не я монтирали , така че мислете там са се разминали с накълцани ръце ... :shock: :?
NRG7 - специалист
Нали си наясно,че зависи от мястото и изложението също.
А и преди да се заемеш с подобна дейност трябва добре да обмислиш вариантите и обезопасяването. :shock:
gotin_go - помощник
Нека и аз да покажа една идея за парник. Става въпрос за подобрена версия на 10 литровите бутилки за мин. вода.

Прикачен файл

PA290075.JPG
това съм го направил от две пръчки за тютюнев разсад и найлонов чувал.
PA290075.JPG (168.26 KиБ) Видяна 15442 пъти

Прикачен файл

PA290076.JPG
и разсада вече порасна и е много добре защитен от външни влияния пък и ще има място за разтеж докато дойде време за махане на чувала може би след 6. май
PA290076.JPG (169.19 KиБ) Видяна 15442 пъти
emil_v r - майстор
Тва е гениално :-D Мн. ми хареса .
Тук на северозапад сме западнали , и такива пръчки не съм виждал ,
и чували такива нямам , но ще си намеря.
Домати ли има в тях?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
gotin_go, я разкажи за тез пръчки, моля.
nikel - специалист
Пръчките ги има в магазините за ПВС тръби дължина 2-2,5 м. на цена 0,50 лв/бр. / цената е от миналата година /
gotin_go - помощник
Такива пръчки ги произвежда Асеновградския завод за найлонови изделия. На всяка борса за найлон при нас в Шумен ги има и са на цена 0.32лв за брой а чувала струва 0.04 лв за брой.
gotin_go - помощник
emil_v r написа:
Тва е гениално :-D Мн. ми хареса .
Тук на северозапад сме западнали , и такива пръчки не съм виждал ,
и чували такива нямам , но ще си намеря.
Домати ли има в тях?
Домати не съм садил само краставички и тиквички но не виждам причина да не стане и домат височината му е 70 см. така , че до първия , че и до втория цвят може да стои отдолу. А аклиматизирането става с повдигане помалко на чувала през деня и спускане през ноща . Много лесно се плъзга по пръчките и можеш да го повдигнеш а височина каквато на теб ти харесва той си стои отгоре не го махам изцяло.

Тема "идея за парник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: