Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Dimany - специалист
Иакам да питам някой ползвал ли е ето тази машинка
Изображение
, и дали става за пръскане на боя с ниско налягане . Видях я в един от големите магазини на доста по сносна цена и се чудя дали да я вземам . Трябва ми най вече за ползване с малък пистолет и ареограф , за декоративни ефекти а не цялостно пръскане . Благодаря предварително !
unclebim - специалист
един приятел има такъв, нямах време да работя с него, ползва го като обикновен компресор с цилиндър, но понеже няма цилиндър, работи непрекъснато, иначе работното налягане мисля че е 6-8 бара, тъй че май няма да стане за боядисване с ниско налягане, но пък и да не е с ниско може да ти свърши работа, ако не гониш непременно нисък разход, иначе много удобно - колкото куфарче, а и цената в момента е добра.
velsi - Почетен майстор
Би могло да стане, но аз бих постъпил така: вземаш една вътрешна автомобилна гума, поставяш и още един вентил, махаш му игличката, напомпваш през оригиналния, а от другия черпиш въздух. Веднъж напомпана, гумата ще ти осигурява равномерно количество въздух, а компресорчето можеш да спираш от време на време, за да си почива.
Dimany - специалист
Това с гумата е идеино ... но пък на мен ми трябва да е по- мобилно , и е хубаво да е компактно . И аз проверих компреса и наистина няма резервоар и редуцил вентил . Общо взето не ми върши работа . Но ще продължавам да търся нещо :)
ALEXONE™ - специалист
Извинете, че пиша в тази тема.
Наскоро прочетох това:
а за втория слой не се разрежда и се нанася с помощта на руло, четка или безвъздушен пистолет.
Какъв е този пистолет и наистина ли разхода на боя с него е по-малък?
seb - напреднал
Безвъздушен значи, че не се използва сгъстен въздух а се нагнетява самия материал, в случая боята.
ALEXONE™ - специалист
Благодаря за отговора.
Имах в предви това:
Професионално боядисване и професионално шпакловане
http://www.grabko-bg.com/products/AIRle ... rless.html
или това:

http://plasto.bg/articledetails.php?ArticleID=12
Ако някой има представа от цените им, дали са ефективни и сподели, ще съм благодарен.
Ronin - специалист
Миналата седмица започнах да правя това .....
Изображение

И накрая вчера завърши така......
Изображение
Изображение

Видях от поста че модела е АВАС и затова ....да се похваля.......
Колега за аерографа си вземи една малка бутилка и едно компресорче от хладилник ,пресостат и даже в апартамент през ноща можеш да си работиш......
Dimany - специалист
И аз разбрах , че така ще стане-най лесно .Но още търся компресор от хладилник :?
velsi - Почетен майстор
Dimany написа:
И аз разбрах , че така ще стане-най лесно .Но още търся компресор от хладилник :?
Иди на някой пункт за вторични суровини и няма начин да не намериш.

Тема "Въпрос за компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: