• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
hooliganm - помощник
Имам въпрос относно таван от пвц ламперия(май хънтър)
Как точно и с какво се захващат окрайчващите профили за стената.Един колега ми каза,че ги хваща с рапидки във фугите на плочките.
Ама като ги стегна с рапидките те нали са от 2 части профилите,не щат да се разширяват и да влезе плоскостта в тях.
Pooh - майстор
Опитай да ги лепиш с монтажно лепило или силикон, оставяш ги няколко часа до един ден да залепнат хубаво и после не би трябвало да има проблем.
Cn0ko - помощник
дюбели пери и да не ти пука
:lol:
hooliganm - помощник
Абе единия окрачващ го праснах с дюбели ама...
Иначе днес взех от това лепило дето го рекламират с баскетболния кош,нещо супер фикс или момент фикс беше.По-добре стана май...
Ама общо взето тея пластмаси не ми харесват нещо и се чудя с метални профили бели дали няма да стане по-добре?
palio - напреднал
А аз да попитам хънтъра може ли да се разглобява и зглобява?Търсех на много места но не можах да намеря а и няма много писано за тавани хънтър.Моля за извинение от колегата на когото е темата че се отклонявам малко от нея.
mladkal - майстор
palio написа:
А аз да попитам хънтъра може ли да се разглобява и зглобява?Търсех на много места но не можах да намеря а и няма много писано за тавани хънтър.Моля за извинение от колегата на когото е темата че се отклонявам малко от нея.
Да, колега! Може! Моят съм го разглобявал и сглобявал няколко пъти - идваха ми идеи за още лунички, тонклона в нужника и разни подобни простотии... Идеята е да уцелиш точно от къде е авършен и именно от там да го захванеш за разглобяването!
mladkal - майстор
hooliganm написа:
Имам въпрос относно таван от пвц ламперия(май хънтър)
Как точно и с какво се захващат окрайчващите профили за стената.Един колега ми каза,че ги хваща с рапидки във фугите на плочките.
Ама като ги стегна с рапидките те нали са от 2 части профилите,не щат да се разширяват и да влезе плоскостта в тях.
Един - на майка ми го направих с дюбели ф5 или ф6 във фугите. Друг за тъщата окрайчващите с повечко внимание и рапидни винтове го изтрясках за скарата! И в двата момента стана здраво и естетически красиво!
pipbel - майстор
Аз го правих преди 3 седмици с PVC плоскости. 100 лв за 4м2 баня барабар с окрайчващите лайсни. Последните ги лепих с Бизон лепило - супер съм доволен, няма мърдане и нужда от каквито и да е пирони.
На следващия ден се слагат и плоскостите.
Технологията се хваща лесно, точно си е за "направи си сам"

Прикачен файл

Resize of SS850994.JPG
Resize of SS850994.JPG (72.68 KиБ) Видяна 21074 пъти

Прикачен файл

Resize of SS850993.JPG
Resize of SS850993.JPG (67.44 KиБ) Видяна 21074 пъти
Тези лайсни по края достатъчни ли са
защото аз ще правя и мисля метална скара първо да сложа и с видии да хващам плоскостите за нея
и ако може да дадете мнение за марките PVC тавани - аз съм се спрял на НИТЕРА
тонито - специалист
pe6ohristov написа:
Тези лайсни по края достатъчни ли са
защото аз ще правя и мисля метална скара първо да сложа и с видии да хващам плоскостите за нея
то така се прави
  • 1
  • 2

Тема "ПBЦ таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: