Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
iliana - специалист
здравейте
ето какво съм решила да правя
вие давайте съвети дали е добре
стълбището на къщата ни беше с винкел със стъкла, сигурно сте виждали по много стари къщи такива. сега сме решили да отрежем винкела, да заварим по стените п-лайсни и след това ще градим с 10 см итонг. всъщност идеята е за да не къртим стените итонговите блокчета да се крепят от заварените п-лайсни 12 см.
незнам дали стана ясно
след това изолация отвън и отвътре( идеи каква да бъде?)
EDI - майстор
За помещение ли ще се ползва?10 см е малко, сложи 15, макар, че най-добре е поне 20.външна изолация 8 см стиропор и мазилка.
iliana - специалист
ами това ще е заградено стълбище
в средата има колона голяма , едната страна е почти изградена, трябва да се загради височина150 х 300см, другата стена е по-голяма но то ще се загражда това между колоната и останалата част от къщата височина350 х 170см. вече съм купила тухлите, дано всичко е наред.това 8 см изолация не е ли много
EDI - майстор
Не е, това е нормална изолация.Ако е само стълбище и 6 може, но направи си го както трябва, все пак там сигурно има и площадка, ще се ползва за нещо.
iliana - специалист
за нищо друго няма да се ползва
със сигурност ще стане по-топло отколкото беше с тия стъкла и винкел
повече ме притеснява дали ще е устойчиво, но вече взех тухлите, един майстор ме убеди че уж ще е
за да е по-устойчиво тези П-ПРОФИЛИ ЩЕ ГИ ЗАВАРЯ НЕ САМО ОТСТРАНИ НА СТРАНИТЕ, НО СЕГА КАТО СИ МИСЛЯ ДАЛИ НЕ СЛОЖА И ДОЛУ НА ПОДА-прилагам снимка
значи отвънка слагам 8см стиропор
а отвътре да слагам ли изолация, или само шпакловка

Прикачен файл

p_profil.jpg
p_profil.jpg (23.21 KиБ) Видяна 4743 пъти
iliana - специалист
да попитам има ли му нещо на итонга, тъй като поне седмица няма да успеем да му направим изолация, а го дават валежи
и ако се намокри от дъжда трябва ли да изчакаме да изсъхне и колко, или може да се положи изолацията веднага
за външна изолация мисля да сложа стиропор-5-6см
но кажете каква да е вътрешната, защото четох им форума че ако външната е стиропор , трябва и вътрешната да е същата
аз мислех да сложим гипсокартон, но разбрах че можело по този начин да стане кондез
lenko71 - специалист
Честно казано не виждам смисъла нито от тези метални конструкции нито от вътрешна изолация (айде за външната ще си замълча). При всички положения топлоизолацията ще бъде много по-добра в сравнение с това което е било.
Ако завали едва ли ще се намокри много, освен ако не духа вятър. Все пак ако се намокри е добре да се остави да изсъхне няколко дни.
iliana - специалист
след много четене във форума разбрах че трябва да се направи първоначална шпакловка с лепило върху итонга, даже и да се слага изолация
а за вътрешната-майстора малко е изкривил стената и като сложиха прозореца лъсна, ама с една шпакловка вярвам ще се оправи
занчи отвътре върху итонга- първоначална с лепило, гипсова шпакловка и това е
страшна работа е тоя форум
целия ремонт направих с негова помощ
ако не мога сама-поне да знам какво да карам другите да правят :lol:
и въпреки всичко ако реша да правя изолация и отвън, каква да бъде тя
iliana - специалист
в крайна сметка, замазахме с лепило, сложихме стиропор с мрежа, замазка
отвътре- не измазахме стените, а напрво гипсокартон
надявам се да няма проблем, че не измазахме отвътре
а върху гипсокартона трябва ли шпакловаме илидиректно върху него да боядисваме

Тема "заграждане на стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: