Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
naB4o - специалист
Проблема ми е следния: от меката връзка на топлата вода на бойлера, започна да капе вода от мястото в червено - мястото където е снадена тръбата с "гайката". Въпроса ми е как се сменя, понеже не съм много запознат. Мисля че трябва да се спре централното, ама после не знам дали няма да текне яко от там :)
Благодаря

Прикачен файл

IMG_0880.JPG
IMG_0880.JPG (50.22 KиБ) Видяна 14155 пъти
Spokoiniq - майстор
Спираш водата, отваряш крана на топлата и колкото изтече-толкова.После си сменяш меката връзка.Вероятно само уплътнението да е заминало(срязано от щуцера или хлътнало вътре).Бойлера е емайлиран като гледам, аз за тях прилагам друго лечение.Щуцерите са относително тънкостенни и ръждясват, навиваш 2см хромирано удължение на щуцерите , то е с право и дебелостенно чело, което приляга перфектно на гуменото уплътнение на меката връзка.
rulom - модератор
И махни тия гъвкави връзки.
Ползвай тези тръби и няма да ги има проблемите.


Изображение
Изображение
Изображение
naB4o - специалист
Благодаря за отговорите :) А за тези тръби от къде да се намерят във Варна?
mitaka_vk - специалист
rulom написа:
И махни тия гъвкави връзки.
Ползвай тези тръби и няма да ги има проблемите.


Изображение
Изображение
Изображение
Бих казал че много зависи от вида на меките връзки, и съответно как са проиведени. А иначе тези тръби не са мого симпатични за открит монтаж, да не казвам че с тези фитинги ако не ги затегнеш много добре и също текат. Най добрия вариант е с пресова връзка стига да намериш машина :)
naskov - майстор
Ако ползваш меки връзки търси марка Булмат.По-скъпички са, но до сега не са ме издънили. Повечето от останалите са китайски ментета.
Krelion - специалист
mitaka_vk написа:

Бих казал че много зависи от вида на меките връзки, и съответно как са проиведени. А иначе тези тръби не са мого симпатични за открит монтаж, да не казвам че с тези фитинги ако не ги затегнеш много добре и също текат. Най добрия вариант е с пресова връзка стига да намериш машина :)
Пресовите ,не стават ли неразглобяеми?
mitaka_vk - специалист
На меките връзки холендровата гайка/в двата и края/ е точно такъв тип фитинг.
naB4o - специалист
понеже ще сменям за сефте :) има ли значение кой край навивам първо - този на бойлера или другия? И като навия единия после май трябва да направя няколко усуквания наобратно преди да започна да завинтвам другия, нали? :?
Krelion - специалист
naB4o написа:
понеже ще сменям за сефте :) има ли значение кой край навивам първо - този на бойлера или другия? И като навия единия после май трябва да направя няколко усуквания наобратно преди да започна да завинтвам другия, нали? :?
:lol: :lol: :lol:
Като я свалиш ,ще разбереш . :lol: :lol:
Сори,не издържам.

Тема "Смяна на мека връзка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: