• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Гост
Emerald, точно и аз такава снимка щях да пусна- само,че комбинация дърво-зелено. Мисля,че така ще е по-добро решение, отколкото изцяло цветни. А фризовете- ми и аз не знам какво ме притеснява- къде да ги търся? От какъв материал са и как точно се поставят?

P.P Спомена за кулинария- да не участваш в някой горварски форум и да се "познаваме" от там? :)
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на пон мар 23, 2009 11:50 pm, променено общо 1 път.
masteradmin - майстор
Казва се байц. Само че много трудно ще стане с веднъж лакирани шкафчета аз съм байцвал и ако пропуснеш някое място или не си свалил лака там остава бяло петно. байц
Ако искаш пробвай на една вратичка отвътре като начало. Според мене само блажна боя би те оправила. Има едни малки ванички с дунапренени мечета.
Osiris - специалист
Аз бих си направил фризовете от дърво с оберфреза после закрепването става с такер с пирончета :oops:
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на пон мар 23, 2009 11:50 pm, променено общо 1 път.
Osiris - специалист
пироните за такера са глава по малка от на карфица и като се нагласи силата на забиване почти се скриват в дървото и дори с прозрачен лак почти не се забелязват
masteradmin - майстор
Основно байца може да се раздели на 4 вида:

1. Концентрати ( универсални )
Имат за задача да придадат на дървения материал желания цвят.
Тези байцове са с голяма концентрация и подлежат на разреждане за достигане на желания нюанс от дадения цвят. Наричат се универсални поради възможността си от една страна да бъдат разреждани с различни видове разредители ( вода, алкохол, и други органични разредители ), а от друга страна да се добавят към полиуретанови и нитроцелулозни грундове и лакове.
Чрез използването на различни разредители и различни техники на нанасяне се постигат и различни ефекти – подчертаване текстурата на дървото, постигане на “ефект на тъмни пори”, уравняване на цвета,“опушване”.
Начини на употреба :Повърхността трябва да бъде добре шлайфана, за да не се получава наслояване и съответно неравномерности в цвета.
В зависимост от разредителя нанасянето им може да бъде с гъба и пръскане с пистолет. След пълното изсъхване на байца върху него се нанася грунд ( основа )


2. Байц спиртен
Байц готов предназначен за директно нанасяне върху масив, фурнирован MDF, ПДЧ.
Начин на употреба :
Повърхността трябва да бъде добре шлайфана, за да не се получава наслояване и съответно неравномерности в цвета
Задължително е нанасянето им чрез пръскане. След пълното изсъхване на байца върху него се нанася грунд ( основа )


3. Байц воден
Байц готов на водна основа предназначен за директно нанасяне със специална добавка имаща свойство да изравни цвета и намаляваща настръхването на дървесината. Този вид байц може да се нанася върху масив, фурнирован MDF, ПДЧ.
Начин на употреба :Повърхността трябва да бъде добре шлайфана, за да не се получава наслояване и съответно неравномерности в цвета
Начините за нанасяне са : ръчно с гъба, бала или чрез пръскане.Байцването може да се извърши и посредством потапяне .
След нанасяне на байца детайлите трябва да се оставят на проветриво място до пълното им изсъхване,което продължава минимум шест часа.Това е важно условие при употреба на водни байцове, за да се избегнат нежелани усложнения в последващото грундиране.


4.Байцове водни ХИДРАТИНИ
Това са специални водоразтворими байцове концентрати,които се използват за тониране на ХИДРОЛАК(E324) и ХИДРОИМПРЕГНАНТ(E322).Предназначени за изделия изложени на атмосферни влияния – градинска мебел,стрехи и други подобни.
Начин на употреба :
Повърхността трябва да бъде добре шлайфана, за да не се получава наслояване и съответно неравномерности в цвета
Начините за нанасяне са : ръчно с гъба, бала или чрез пръскане.Байцването може да се извърши и посредством потапяне .
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на пон мар 23, 2009 11:49 pm, променено общо 1 път.
masteradmin - майстор
Вижте това Виртуален център за боядисване, зареждате стаята и изтегляте боята върху стената, голяма заигравка е.
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на кухненски шкафчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: