• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 45
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ArturDent - Почти Безобиден
Ден 28 - Втората плоча гледана отгоре

Изображение

Ден 28 - Арматурата за обратните греди

Изображение

Ден 28 - Излед отгоре към градината

Изображение
emil_v r - майстор
Според мен , ако не си ги отлял (малко е еретично /диаболично)
откажи се от обратните греди
и е.п.м. не ги отливай. :evil:
ArturDent - Почти Безобиден
А що? Нали ще провисне плочата. Има голямо простраство в "дневния тракт" дето няма никъква колона или греда.
zdravko_dimitrov1986 - специалист
прави си го по проект и не ги слушай.
успех
KingoftheROAD - специалист
В проекта, нали все пак конструктора е смятал нещо, натоварване, разпределение и тн. Така, че бацай си по проекта да няма после главоболия, че не е изпълнено по проекта и станало мазалото...

Конструктора нали има и застраховка, мен изрично ме проверяваха в общината дали архитекта и конструктора имат застраховки...
ArturDent - Почти Безобиден
То че ще карам по проект е ясно. Поне досега съм го карал така.
Но ми беше интересно мнението на Емил защо да не слагам обратните греди?
laki1968 - специалист
сигурен ли си че арматурата на обратните греди е такава по проект..........и номера и връзването май требва да се иначе :?
panalov - специалист
Обратните греди са си много добре , точно така се армират ,долу по-дебелото желязо, а горе по тънкото.
Само ми се струва, че са по големи от колкото трябва ,25/25см. са достатъчни ,но щом си има проект е най-добре да се спазва.
Най-вероятно върху тези греди ще стъпват поповете на покрива и за това да е нужно да се правят по-големи.

Най -лесно се работи като има проект -спазваш си го и това е .
ArturDent - Почти Безобиден
laki1968 написа:
сигурен ли си че арматурата на обратните греди е такава по проект..........и номера и връзването май требва да се иначе :?
Аз не съм сигурен, но конструкторката се категи горе и гледа, явно така го е нарисувала.
След гредите има малко надзид (общо 50 см.), и бетонови пояси околовръст. Върху тях ще ляга покрива.
emil_v r - майстор
Ее :-D не може без гредите верно , но ако ги няма ще може следващото поколение , децата да си надстроят още 1 етаж .
А това е скъпо и хубаво място .
Аз не го предлагам , само така сии питам :-D
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 45

Тема "Започна се... (Блог на строеж на къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: