• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 148
Всички имаме коли, нали ?

Обухте ли вече зимните гуми ?

58%
да
153
42%
не
110

Общо гласове: 263

rendo - специалист
При тези промени на времето още се чудя дали да позачакам седмица или вече му е време :)

Я да видим вие как сте решили ?
firebrand - специалист
Мисля ,че все още е рано.
Миналата година тая работа я свърших в началото на декември..
reevil - специалист
Не съм още, а днес дори си прехвърча, но с летните ми е по-весело :)
Гледах някаква прогноза, че до средата на месеца поне ще е сравнително топло и мисля да поизчакам.
todor_velikov - специалист
rendo написа:
При тези промени на времето още се чудя дали да позачакам седмица или вече му е време :)

Я да видим вие как сте решили ?
аз-да .не смятам че е удачно да чакам като дойде последния момент да се бутаме всички по сервизите
housedoktor - майстор
Чисто нови 4 броя :) Не обичам изненадите зимата
panalov - специалист
Паднат ли температурите под 7градуса трябва да се слагат зимните гуми ,така че да .
cakev79 - специалист
Вече почти 8 години карам със зимните гуми на LASSA целогодишно.Казвам почти,защото веднъж си взех летни и още съжалявам.От тогава всяка година взимам по две нови зимни гуми и ги слагам отпред.Така всяка година имам нови зимни гуми,а старите със сигурност стават за задния мост/не са за боклука/LASSAта нее най-добрата зимна гума но за всесезонна става.До сега не сум закусвал никъде,макар после цвета на колата да е труден за определяне.
ArturDent - Почти Безобиден
Колега идеята да се кара с едни гуми отпред а с други отзад не е добра.
При теб поне са една марка и модел, въпреки че са с разлика една година.

Предполагам че имаш автомобил с предно предаване. Много хора си мислят че щом задвиждането е на предните колела, то само там трябват зимни гуми.
НО, това важи само когато когато натискаш газта. Предните гуми зацепват и "влачат" автомобила. При спиране предните спират, но задните не - получава се усукване - абе задницата те изпреварва.

Незнам какъв автомобил караш, но моя е 2 тона (без) мен и този ефект е много осезаем. А и си имам там всичките АБС, ЕПС.......
По-добре 4 евтини зимни гуми, вместо 2 маркови.

При мен съм го разрещил така - лятото с лети джанти и нископрофилни гуми, зимата с железни джанти (втора употреба) и зимни гуми (среден клас). И без това не мога да ги изтъркам за 3 години - зимните гуми стареят много по-бързо от летните.
KIBRIT - специалист
ArturDent написа:
По-добре 4 евтини зимни гуми, вместо 2 маркови.
Абсолютно си прав !
Карам 16 годишно Рено 19,което се старая да е на ниво. Имам 1 летен и 1 зимен комплект от гуми и джанти.
Всичките са една марка,като зимните са малко по-тесни от летните.
На две години се купуват по 2 нови гуми на сезон !
Последна промяна от KIBRIT на съб окт 31, 2009 9:29 pm, променено общо 2 пъти.
ArturDent - Почти Безобиден
KIBRIT написа:
... Имам 4 летни и 4 зимни комплекта от гуми и джанти....
Е .... май искаш да кажеш 4 летни - един комплект и 4 зимни - един комплект !
Иначе са си 16 летни и 16 зимни гуми ;) !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 148

Тема "Сложихте ли вече Зимните гуми ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: