• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 45
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ArturDent - Почти Безобиден
Децата да се оправят, те като станат да строят сигурно няма да искат да ме гледат, камо ли да живеят при мен. Единия от съседните парцели се продава и се чудя дали да не го купя. Та да има къде да строят.

Другият от съседните парцели мисля да го заграбя и да го придобия по давност. Не е пипан в последните 10-15 г (като виетнамска джунгла е). Път до него няма (накой май го е преградил). Никой не знае на кой е - нито община, нито съд (служба по всписванията). Опитваха се да издирят собственик за уведомленията по смяна на предназначението и рзарешителното за строеж - ама няма данни.
Master_Kenobi - V.I.P.
Дент, заграбвай, ама недей да строиш в близките... 50 год. :-D Ползвай си го за барбекюта и градински партита!
За БГ законодателствто са много "силни" връзките по отношение на онаследяването и може да изгориш с построеното.

Всъщност, може да ползваш това като лакмус. Закарай в имота един багер и почни да копаш... просто така... да има суматоха, работници, мърдане...
Да видиш дали няма да цъфне някой наследник! :lol:
Пробвано е! Схемата работи. :-D
Последна промяна от Master_Kenobi на съб окт 31, 2009 1:48 pm, променено общо 1 път.
laki1968 - специалист
да де,ама ако намериш багер без пари...на мен ми взе 400 кинта на ден :evil:
ArturDent - Почти Безобиден
Засега мисля само да го поразчистя и да го насадя с дръвчета - материал за калвадос.
emil_v r - майстор
Не , ябълки не сади , сливи за ракия сади само .
laki1968 - специалист
e такива :) сочни,и може сливов калвадос да вариш :-D

Прикачен файл

image010.jpg
image010.jpg (46.99 KиБ) Видяна 7310 пъти
ArturDent - Почти Безобиден
От това не става добър матриал, то си е само за компот. Става само за аромат.
На първо място в моята класация са крушите (попски), след това джанките (цигански)... и двете не искат гледане. В нашия край има и много кайсии, ама там момента с варенето е много тънък - много загарят.
Класиката е гроздето - при нас има много мускат - мммммн.
laki1968 - специалист
да бе,бившата ми беше от троянско,там ква ракия правеше дедо и/сливова/ секва друга беше пикоч пред нея-чесно,и я точеше от буренце направено от неколко вида дръво.амаа свърши купона :evil:
ArturDent - Почти Безобиден
laki1968: Ща оспамиме темата, ама нали си е мойта, нямам нищо против.
Мойта е от Еленския край - и там я докарват, аз съм от Русито. Като отида на гости все ме бъзикат "Балкана ражда хора, а полето тикви", но ме харесват "Зет ка'т мед." След малко ще пусна сникми, че да вървим по същество.
Ако искаш пиши тук: Спам по темата на ArturDent
laki1968 - специалист
ок,нема да спамиме.ааа ти пита един специалист за покрива,ако нещо те интерсува мога да те светна :idea за цени труд и пр.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 45

Тема "Започна се... (Блог на строеж на къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: