• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
rumeniak - специалист
ето и цени

Прикачен файл

for2.jpg
for2.jpg (125.62 KиБ) Видяна 8371 пъти

Прикачен файл

for1.jpg
for1.jpg (146.73 KиБ) Видяна 8371 пъти
rumeniak - специалист
mitaka_vk написа:
Тъй като не смятам за много практично цялата къща да е от бетон /повече ще ходи на някое противоатомно скривалище :-D / мен ме интересува единичната цена на блоковетеи окомплектовката им. Детайлите снощи ги разгледах и в общи линии ми е ясно за какво точно става въпрос вече. Затова искам цени на елементите за да мога да видя до каква степен е по изгодно или не.
Колега не знам от къде си но ако имаш желание ела в моя офис на ул Симеонов век 19, ще ти покажа и разкажа всичко. Без да си видял за какво иде реч е малко неразумно да го наричаш противоатомно скривалище. От около 3 години проучвам видовете строителство и начините по които се изпълняват. Не съм инженер но доста неща видях и научих.
mitaka_vk - специалист
НА мен ми се налага да направя една бетонова стена и все още търся варианти. При последната проверка з термоблокове себестойността излизаше доста над конвенционалното строителство. Иначе не споря че пестиш от труд имаш бързина и не се налага да кофрирш и декофрираш. Другото че печелиш двустранна топлоизолация, но виж цената скача два или три пъти на м2.
rumeniak - специалист
За стена категорично няма смисъл!!! това е направено за жилищно стрителство, и наистина излиза доста тънка цената, човек малко трябва да почете да попита този и онзи и може и сам да си го построи едва ли не.
mitaka_vk - специалист
:-D Не съм казал че не е за къща :-D
Ако искаш пусни един мейл на лични да ти пусна чертежа да видиш за какво става точно въпрос.
Стефан - майстор
Дай чертежа и тук, и ще видиш, че има и много по-добри варианти.
mitaka_vk - специалист
Варианти! Какви, дай предложение.
vlad0 - специалист
Колеги, мисля че точно в тоя момент е най-изгодно монолитното строителство - кризата ги е ударила яко. Желязото е 1 лев. четворките са по 50 стотинки. Сега му е времето да се строи както трябва. Зарежете ги тея измишльотини.
rumeniak - специалист
vlad0 написа:
Колеги, мисля че точно в тоя момент е най-изгодно монолитното строителство - кризата ги е ударила яко. Желязото е 1 лев. четворките са по 50 стотинки. Сега му е времето да се строи както трябва. Зарежете ги тея измишльотини.

Колега мислиш точно като (не намирам точната дума) но дай като е евтино сега да купуваме. Ама дали това ни трябва или не..... Строеж по тази система ти гарантирам че дори в тази криза ще ти излезе поне с 10% по евтино. И моля те не ги наричай измишльотини а порасни и мисли за бъдещето. Новите неща трудно ги приемаме ние българите после викаме малееее защо не съм го видял по рано.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13

Тема "Построяване на къща с термоблокове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: