Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
mim - специалист
подът в коридора ми е от мраморни плочи, които са на 20+ години, изгубили са блясъка си и на места от някакви разляти неща им е разядена леко повърхността, но обожавам естествените материали и си ми харесват достатъчно, за да не ги сменям

:?: с какво се почиства мрамор - на всички препарати, на които попадам пише или "не използвай върху мрамор", или "за всякакви повърхности"
:?: полира ли се - с какво, машини - какви, някой предоставя ли такава услуга като цикленето на паркет
tokuro40 - специалист
полира се с полир-машина и специални пасти за мрамор. знаеш ми тел , звънни ако няма кой да го полира
Gofuss - специалист
На един от видовете Pronto(мисля че обикновения) Пише че може да се почиства мрамор.....
sstefanov - майстор
И аз питам може ли да си полирам 5-6 квадрата мрамор сам?
И ако може - как?
Panzer - специалист
Преди години полирах мрамор с препарат на "BELLINZONI" . Помня, че се мажеше мрамора с препарата и след това със специално телче, което го имаше в комплекта се търка. Крайния резултат ми хареса.
ebahti - майстор
вибрационен шлайф и ситна шкурка....
HX_Vextor - специалист
ebahti написа:
вибрационен шлайф и ситна шкурка....
:? :? :lol:
Армагедон - специалист
преди да пристъпиш към полирането на мрамора трябва да го шлайфаш. операциите се извършват със специализирани еднодискови машини които имат подходящите обороти и необходимите дискове и карборундови камбани.
ebahti - майстор
HX_Vextor написа:
ebahti написа:
вибрационен шлайф и ситна шкурка....
:? :? :lol:
става бе,после може и да го полираш с паста, в 1 магазин викнах колега който го мина с машината за циклене на паркет-малко подскачаше ама го изчисти,беше мн. захабен... :-D
sstefanov - майстор
А нормална ли е цена между 500 и 700 лв за полирането на 6 квадрата?

Тема "полиране на мрамор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: