Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Армагедон - специалист
HX_Vextor незнам колко си вещ нищо че си изписал ...Щампован бетон , полиран бетон , шлайфан бетон , оверлей , майкротопинг , смолисти запе4атки , подове от кристална смола и други... ама аз знам че оборотите на еднодисковите машини според предназначението им ( дианантено шлайфане, полиране, кристализация, лучидиране) са от 50 до 1300.
Не използвай тъпи епитети като " разбирачите " :lцl: :lцl: :lцl: :lцl:
tokuro40 - специалист
"BELLINZONI" ,а "Бараж-М" са вносители :) :) :) :)
HX_Vextor - специалист
penchev написа:
HX_Vextor незнам колко си вещ нищо че си изписал ...Щампован бетон , полиран бетон , шлайфан бетон , оверлей , майкротопинг , смолисти запе4атки , подове от кристална смола и други... ама аз знам че оборотите на еднодисковите машини според предназначението им ( дианантено шлайфане, полиране, кристализация, лучидиране) са от 50 до 1300.
Не използвай тъпи епитети като " разбирачите " :lцl: :lцl: :lцl: :lцl:
Не виждам от спорене защотото аз не разбирам нищо...
Диамантено шлайфане с еднодискова машина :lol: :lol: бухахаха... Моля те дефинирай еднодискова машина и ми постни линк да видя коя е с 1300 оборота ... ДА наиситина си прав 4е стават за кристализация но тя се прави на 400 оборота .За истинско полиране с еднодискова и дума да не става защотото там трябват полиращи диаманти до 3500-7000 ,а производителите на еднодискови машини изри4но опоменават 4е те са само за метален грид до 50-100 ... За мрамор кристализацията е най-добрият и евтин вариянт .
HX_Vextor - специалист
tokuro40 написа:
"BELLINZONI" ,а "Бараж-М" са вносители :) :) :) :)
Стават ... Там наистина имат добри нещица ,но те са по скоро насо4ерни към подръжка и по4истване на подове ,имат няколко вида вакси но са изключително хлъзгави след нанасяне
sstefanov - майстор
А на мен няма ли все пак някой да ми помогне? :-D
HX_Vextor - специалист
sstefanov написа:
А на мен няма ли все пак някой да ми помогне? :-D
Дай някаква снимка ориентировъчно да се види с какво се сблъскваме за да ти кажа вариянти и цени , така на сляпо не става ;)
sstefanov - майстор
Ще мога да го снимам по-късно.
Ето кратко описание:
Антре около 6 квадрата, Г-образно, мраморни плочи 30Х40 см, на около 30 години, захабен.
HX_Vextor - специалист
sstefanov написа:
Ще мога да го снимам по-късно.
Ето кратко описание:
Антре около 6 квадрата, Г-образно, мраморни плочи 30Х40 см, на около 30 години, захабен.
Ако не ти се дават пари пробвай сам ;) .... В белинцони на Гоце Делчев има кит за мрамор , с него китосай местата които са по зле , и си вземи импрегнатор който ще ти спре прахоотделянето и ще намали цапането .Ако искаш да е лъскавичко пак имат какво да ти предложат. Това е вариянт ,защото за 6 квадрата няма кой да се навие да се мъкне с машини и тн ;)
здравейте -полирането на мрамора става най-добре със еднодискова машина на 400-600 оборота. Реда на абразивите които се слагат са-24-60-100-220-320-400-600-800-5 екстра.За финал се прави кристализация със специален накрайник на еднодисковата машина.Ако някой проявява интерес мога да му покажа как се прави -15 години само това правим.

Прикачен файл

S5020034.jpg
mim написа:
подът в коридора ми е от мраморни плочи, които са на 20+ години, изгубили са блясъка си и на места от някакви разляти неща им е разядена леко повърхността, но обожавам естествените материали и си ми харесват достатъчно, за да не ги сменям

:?: с какво се почиства мрамор - на всички препарати, на които попадам пише или "не използвай върху мрамор", или "за всякакви повърхности"
:?: полира ли се - с какво, машини - какви, някой предоставя ли такава услуга като цикленето на паркет
ако не сте си решили проблема вече мога да ви кажа как става.

Прикачен файл

S5020517.jpg

Тема "полиране на мрамор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: