• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
maroka - специалист
shotik написа:
maroka написа:
Технологията е морално остаряла, сега се ползва ексцентрикова разглобка...има такава тема във форума :)
Моите мебели са от 1974 г и са с ексцентрична сглобка,тя не е нова !
Колегата не може да си позволи да прави такава ,защото трябват фреза за леглото на ексцентрика ,както пише ще го прави за първи път и едва ли има и практика ,за да може да го направи.
http://www.rosi.bg/aglova-sglobka-554.html
ето една нова сглобка,вижда ми се лесна за ползване,търсих и други да покажа ,но засега неуспешно.
Напълно прав си, с малката разлика, че при теб е дядото на мини фикса, а именно макси фикса. При него отвора за самият ексцентрик е по-широк :)

На Колегата lipeto съм му обяснил къде могат да му направят такива отвори, пък и дори сам да си ги прави пак ще му е по-лесно спрямо шведската разглобка.

lipeto подматрачната ти рамка е метална и тази малка дъска за повдигане няма да може да се закрепи хубаво към нея. Би могло да се направи малка хитрина с една Г- конструкция, но не съм убеден, че ще стане здраво.
bisplus - специалист
Я огледай това и помисли малко...ще се справиш! :) Малко ме съмнява, че като дадеш размерите за разкрой някой ще си играе да ти ги заобли така ама....успех! И послшай колегата по-горе първо вземи рамката или матрака(ако е еднолицев)

Прикачен файл

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (169 KиБ) Видяна 7324 пъти
lipeto - специалист
sasooooooooo написа:
За да не прибързаш /както аз/, първо си купи подматрачната рамка с механизма и около неговите размери определи плоскостите.
Предварително се запознай, там където ще ги режат дали искат краен размер с включен кант или не :idea: Размера се дава само в мм.
Там където ще е сглобка не се кантира.
Обърни внимание, че и тази малка плоскост, с която ще повдигаш рамката също е заоблена, а на твоята скица не е . Тъй като същата влиза между страничните две, предвиди си достатъчно луфт /засега не си предвидил такъв/. При мен той е 3мм от всяка страна, но твърде често не го нацелвам и рамката се блъска в страницата.
Сложи си още една-две прегради вътре в кутията - хем ще я заздравиш, хем ще имаш различни отсега.
На снимката ми се виждат три страници :? Най-външната трябва в най-късата си част да е поне 2020мм, за да получиш такъв ефект.
Успех
имам вече и рамка и матрак и амортиесиор
maroka - специалист
lipeto написа:
sasooooooooo написа:
За да не прибързаш /както аз/, първо си купи подматрачната рамка с механизма и около неговите размери определи плоскостите.
Предварително се запознай, там където ще ги режат дали искат краен размер с включен кант или не :idea: Размера се дава само в мм.
Там където ще е сглобка не се кантира.
Обърни внимание, че и тази малка плоскост, с която ще повдигаш рамката също е заоблена, а на твоята скица не е . Тъй като същата влиза между страничните две, предвиди си достатъчно луфт /засега не си предвидил такъв/. При мен той е 3мм от всяка страна, но твърде често не го нацелвам и рамката се блъска в страницата.
Сложи си още една-две прегради вътре в кутията - хем ще я заздравиш, хем ще имаш различни отсега.
На снимката ми се виждат три страници :? Най-външната трябва в най-късата си част да е поне 2020мм, за да получиш такъв ефект.
Успех
имам вече и рамка и матрак и амортиесиор
Бързо действаш :)
Както си тръгнал утре - вдругиден и легло ще имаш :-D
lipeto - специалист
maroka написа:
lipeto написа:
sasooooooooo написа:
За да не прибързаш /както аз/, първо си купи подматрачната рамка с механизма и около неговите размери определи плоскостите.
Предварително се запознай, там където ще ги режат дали искат краен размер с включен кант или не :idea: Размера се дава само в мм.
Там където ще е сглобка не се кантира.
Обърни внимание, че и тази малка плоскост, с която ще повдигаш рамката също е заоблена, а на твоята скица не е . Тъй като същата влиза между страничните две, предвиди си достатъчно луфт /засега не си предвидил такъв/. При мен той е 3мм от всяка страна, но твърде често не го нацелвам и рамката се блъска в страницата.
Сложи си още една-две прегради вътре в кутията - хем ще я заздравиш, хем ще имаш различни отсега.
На снимката ми се виждат три страници :? Най-външната трябва в най-късата си част да е поне 2020мм, за да получиш такъв ефект.
Успех
имам вече и рамка и матрак и амортиесиор
Бързо действаш :)
Както си тръгнал утре - вдругиден и легло ще имаш :-D
бъзикаи се ти
maroka - специалист
бъзикаи се ти
Не се бъзикам...вижда му се края, на леглото де. Само да си решиш какво ще представлява.
  • 1
  • 2

Тема "Eто това легло кaк да го направя???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: